خانه » دلایل شاد بودن انسان در سنین بالا
دلایل شاد بودن انسان در سنین بالا
دلایل شاد بودن انسان در سنین بالا
روانشناسی

دلایل شاد بودن انسان در سنین بالا

Sending
User Review
0 (0 votes)

آیا انسان با افزایش سن شادتر می شود؟

در سنینی که زیبایی و جوانی بسیار چشمگیر است، حقیقتا چه چیزی باعث شادی ما میگردد؟احتمالا از دانستن این موضوع که کلید شادی در سن ما یافت میشود، شوکه خواهید شد. صبر کنید، آیا این مطلب را بطور صحیح خواندید؟ آیا حقیقتا سطح شادی با بالا رفتن سن افزایش خواهد یافت؟

آیا پول و مقام شادی می آورد؟

دانشمندان در حال اثبات این نکته میباشند که چیزهایی که ما در جوانی در پی آنها بوده ايم، منجمله پول و شایستگی و مقام، که بر اثر تجربه و عملکرد های زندگی و اعمال ما حاصل  گردیده اند، به هیچوجه شادی را برای ما به ارمغان نخواهند آورد، با مشاهده پوست چروکیده و وارفته احتمالا میپرسید آیا این پوست چروکیده مایه مسرت و شادمانی میباشد؟

پاسخ به این سوال مثبت است. من در زندگی خود شاهد این وضعیت بوده ام. در حالیکه مشکلات و عوامل استرس زا در ميانسالی متفاوت اند، میتوانم آن ها را با سایر وقایعی که تجربه کرده ام، مقایسه نمایم. نتیجه؟ تقریبا همیشه آنچه که با آن سروکار دارم، با گذشته ام قابل قیاس نمیباشد

این امر نه تنها حس مثبت اندیشی در مورد وقایع جاری را در من تقویت نموده است بلکه در زمينه توجه به مسائل زندگی آينده نیز تا حد بسیار زیادی سودمند و مفید بوده است. مثبت بودن صرفا چیزی بیش از یک لبخند بر روی چهره یک شخص میباشد، این یک مهارت و توانمندی آگاهانه، جهت مشاهده و بررسی رخداد های زندگی، و متقابلا، تحت تاثیر قرار دادن آن چیزی است که فرا روی آن میباشد.

بجای نگاه کردن به آینه و اظهار تاسف از چیزی که میبینید، کوشش کنید که زندگی خود را بپذیرید، به این تجربیات به عنوان یک راهکار بنگرید و نه یک بازدارنده. مثبت اندیشی نه تنها شادی شما را افزایش می دهد،  بلکه  اجازه میدهد دیگران هم در کنار شما شاد باشند

آیا تمایل دارید که در مورد افزایش سن و شادی اطلاعات بیشتری کسب نمایید؟

این مقاله بطور دقیق و موشکافانه اطلاعاتي در مورد ارتباط بین افزایش  مثبت اندیشی و سن ارایه داد. امیدوارم با گذشت هر روز، به زمانی که در اختیار دارید، در مقام رشد تجربیات، ونه بعنوان یک چیز منفی بنگرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x