خانه » کارهای عجیبی که از نوزادان سر میزند (بخش 1)
روانشناسی فرزند و والدین

کارهای عجیبی که از نوزادان سر میزند (بخش 1)

Sending
User Review
0 (0 votes)

کارهای عجیبی که از نوزادان سر میزند :

درست است همه نوزادان بامزه هستند اما این به این معنی نیست که آنها کارهای عجیب و غریب انجام نمی دهند بچه ها ماشین هایی هستند که می خورند و می خوابند و خراب کاری می کنند و جالب تر از آن اینکه در چند ماه اول زندگیشان وزن بدنشان دو برابر افزایش پیدا می کند از عجایبی که در مورد نوزادان به دست آمده است چند نمونه بارز آن ها به مادران و پدران معرفی می کنیم:

 

1- نوزادان در رحم مادر مدتی سبیل دار می شوند .

این مسئله هم در پسر ها و هم دخترها رخ می دهد , موهای ریزی در پشت لب هایشان شروع به رویش می کنند و قبل از آنکه نوزاد متولد شود شروع به ریزش و جدا شدن کرده .

2- نوزادان کشکک زانو ندارند .

در ساختار فیزیکی نوزادان آثار بسیار اندکی از کشکک در زانوانشان قابل رویت است , آنقدر نرم و کوچک است که نمی توان آن را به عنوان یک کشکک واقعی به حساب آورد , در این سن بیش تر استخوان های بدن نوزاد نرم و کوچک هستند و کشککی که بر سر زانوانشان قرار دارد تنها دو غضروف کوچک است که با بزرگ شدن و بالا رفتن سنشان این غضروف ها سفت تر و به شکل واقعی کشکک نزدیک تر می شوند , رشد این استخوان تا ده الی دوازده سالگی ادامه پیدا می کند  .

 

3- نوزادان استخوان های بیشتری نسبت به بزرگسالان دارند .

باورش سخت است که این همه استخوان در یک جثه کوچک جای گرفته باشد , اما چیزی که اینجا موجب شگفت زدگی می شود ؛ نوزادان نزدیک به 300 استخوان در بدنشان دارند در حالی که بزرگسالان تنها 206 عدد استخوان دارند .

همانگونه که سن این نوزادان بالا می رود و ساختار فیزیکیشان شکل می گیرد استخوان ها به یک دیگر متصل می گردند و به یک استخوان واحد تبدیل می شوند. این تغییر شکل در ستون فقرات و جمجمه به خوبی قابل مشاهده است  .

 

4- نوزاد تازه متولد شده اشک نمی ریزد .

همه ما ناراحتی و فریاد های نوزادان را دیده ایم که چه غوغایی به پا می کنند اما اگر دقت کرده باشید نوزادانی که تازه متولد شده اند هیچ اشکی از چشمانشان سرازیر نمی شود , زیرا که غدد اشکی شان به اندازه کافی مایع در خود ندارد تا بتواند آنها را ترشح کند نوزادان بعد از چند هفته و حتی چند ماه قابلیت اشک ریزی پیدا خواهند کرد .

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x