خانه » طرز تهیه کیک صبحانه ساده وانیلی
طرز تهیه کیک صبحانه ساده
طرز تهیه کیک صبحانه ساده
غذا و نوشیدنی

طرز تهیه کیک صبحانه ساده وانیلی

طرز تهیه کیک صبحانه ساده

طرز تهیه کیک صبحانه ساده یا یک کیک عصرانه خوشمزه در این نوشته ارائه شده است. برای پخت این کیک خوشمزه خانگی به زمانی در حدود یک ساعت نیاز دارید تا مواد اولیه را آماده کرده و آن را بپزید.

 

مواد لازم برای کیک صبحانه یا عصرانه

سه چهارم فنجان شکر دانه ریز

نصف فنجان آرد همه منظوره

یک قاشق غذا خوری نشاسته ذرت

هفته سفیده تخم مرغ بزرگ

دو قاشق چای خوری عصاره وانیل

سه چهارم قاشق چای خوری کرم تارتار (برای پف کیک)

یک چهارم قاشق چای خوری نمک

خامه زده شده برای روی کیک

میوه تازه برای تزیین

طرز تهیه کیک صبحانه
طرز تهیه کیک صبحانه

دستور تهیه

ابتدا فر را تا دمای 325 درجه فارنهایت یا 160 درجه سلسیوس (سانتیگراد) گرم کنید و قالبی را که انتخاب کرده اید (ترجیحاً قالب مستطیلی) چرب کنید.

در ظرفی یک چهارم فنجان از شکر را با آرد و نشاسته ذرت مخلوط کنید. مواد را کنار بگذارید و در ظرف دیگری سفیده های تخم مرغ، وانیل، کرم تارتار و نمک را با هم مخلوط کنید و با همزن هم بزنید. این مخلوط را با سرعت متوسط همزن تا جایی هم بزنید تا فومی شود که معولاً 30 ثانیه طول می کشد. آهسته و به تدریج مابقی شکر را به این مخلوط اضافه کنید. و در همین حین همزن نیز روشن باشد. در این مرحله نیاز به 4 دقیقه هم زدن داریم.

سپس یک سوم از مخلوط آرد را به مخلوط سفیده تخم مرغ اضافه کنید و با یک قاشقک آهسته هم بزنید. نحوه هم زدن باید طوری باشد که مخلوط فومی لایه لایه روی هم بیاید. از حواشی ظرف نیز غافل نشوید.

دو سوم مابقی مخلوط آرد را نیز به همین ترتیب در دو مرحله دیگر اضافه و مخلوط کنید. هر مرحله تقریباً 5 دقیقه زمان نیاز دارد تا مخلوط شدن مواد کامل شود. مطمئن شوید که گلوله های آرد باقی نمانند وگرنه کیفیت کیک شما را پایین می آورند.

طرز تهیه کیک عصرانه خوشمزه
طرز تهیه کیک عصرانه خوشمزه

پخت کیک

خمیر آماده شده را در قالب مورد نظر خود بریزید و آن را در فر به مدت 30 تا 40 دقیقه بپزید. زمان پخت به ضخامت خمیر در قالب وابسته است. هر چه ضخامت بیشتر زمان پخت هم بیشتر. پخت کیک زمانی کامل شده است که اگر خلال دندانی را در وسط آن فرو کنید تمیز بیرون بیاید و از مواد خمیر به آن نچسبد.

این کیک را به محض خروج از فر با برعکس کردن از قالب خارج کنید و بگذارید خنک شود سپس برش زنید. برش های کیک را همراه با خامه زده شده و میوه برای صبحانه یا عصرانه سرو کنید.

استفاده از کرم تارتار در این طرز تهیه کیک صبحانه ساده بر طعم اثر ندارد و اجباری نیست و تنها موجب پف بیشتر می شود.

 

منبع