خانه » معرفی کتاب :13 کاری که افراد قوی-ذهن انجام نمی دهند
روانشناسی

معرفی کتاب :13 کاری که افراد قوی-ذهن انجام نمی دهند

Sending
User Review
0 (0 votes)

13 کاری که افراد قوی-ذهن انجام نمی دهند

کتاب کارهایی که افرادی که از لحاظ ذهنی و فکری نسبت به دیگران از آن ها خودداری می کنند به خوانندگان این کتاب کمک میکند تا ؛

  • رفتارها و افکار ناسالم و احساس هایی که ما را انجام کاری باز می دارند را شناسایی کنند .
  • بیاموزند که چگونه برخی از اعمالی که مانع از رسیدن به اهداف والاتر می شوند را رها سازند .
  • بفهمند که چطور زاویه دید خود را به راحتی تغییر دهند .
  • احساسات شان را تحت سلطه گیرند به جای آنکه احساسات , آنان را کنترل کنند .
  • رفتاری سازنده داشته باشند , هرچند شرایط باب میل شان نیست .
درباره نویسنده کتاب :

نویسنده کتاب , Amy Morin  استاد روانشناسی در دانشگاه  Northeastern  و روان درمان , تا به حال با بیماران بی شماری برخورد داشته و در چالش های گوناگونی قرار گرفته است .

دست و پنجه نرم کردن با بیمارها و مشکلاتی که با آنان رو در رو بود , الهام بخش نوشتن کتاب 13 کاری که افراد قوی-ذهن انجام نمی دهند شد و به سرعت در همه جا منتشر یافت و از استقبال فراوانی برخوردار گشت .

اطلاعات و تجربیات شخصی او در مورد روانشناسی ذهنی نیرومند بسیار فراتر از دروس و واحد هایی است که در دانشگاه و مدرسه آن ها را پاس کرده است ,

او در زندگی با شکست های پی در پی مواجه گشته که به وی وسعت دید والا و طرز استفاده از استراتژی های درست و کارآمدی را اعطا کرده , شاید در شکست ها رنج های فراوانی را متحمل بوده اما اکنون از نیروی درونی زیادی شاکر است که بدون آن مشکل ها هیچ گاه به آن ها دست پیدا نمی کرد .

پس از کسب چنین موفقیت بزرگی وی در برنامه ها و مجلات گوناگونی مصاحبه و گفتگو داشته است ؛ مجلات به نامی مانند : Oprah.com , Health , Fox News , US News & World Report , The Washington Post و …

 

محور اصلی کتاب :

محور اصلی کتاب وی حول موضوع ؛ داشتن ذهنی قدرتمند , چگونگی خودداری کردن از رفتارها و احساس های منفی , چگونگی افسوس نخوردن و سرزنش نکردن خویشتن , در گذشته زندگی نکردن و در حال بودن و مهم تر از همه ؛ چگونگی متمرکز بودن بر افکار مثبتی که باعث مغلوب شدن چالش ها می گردد و به آن ها ارج می بخشد .

در این کتاب Morin , پیشنهاد های خود و استراتژی های عملی اش را در اختیار خوانندگان قرار داده است و در کنار آن 13 عادت بدی را که مانع از پیشرفت شان می گردد را به آن ها یادآوری کرده است .

وی با ترکیب داستان ها و عبرت های باستانی و تحقیقات روانشناسانه خود , توصیه های ثمربخشی را در مقابل افکار مخربی که می توانند ؛ احساسات و رفتار افراد را کنترل کنند , قرار داده است . قدرت بدنی همراه با افکاری قوی بوجود آوردنده عادات سالم هستند , تمرین های صحیح در کنار کار و تلاش نتایج مفیدی را به همراه دارند .

او به شما می آموزد که چطور نگاهی مثبت به مشکلات غیر مترقبه داشته باشید , چگونه از پس اتفاقات ناراحت کننده برآیید , داشتن ذهنی قوی فقط بسته به عمل انسان ندارد بلکه اشخاص باید آن را با تک تک سلول هایشان درک و حس کنند تا پیروز از میدان خارج شوند .

خوشبختانه همه این توانایی را دارند که خود را تغییر دهند و رفتارها و صفات خوب را به خود جذب کنند اما این مستلزم خودآگاهی بیشتر و از میان بردن افکار منفی می باشد . زمانی که شما مشکل اساسی خود را بیابید , اجرایی کردن توصیه های این کتاب , مستقر کردن عادات خوب و سودمند در خویش برایتان کاری نخواهد داشت .

یکی از پرفروش ترین کتاب های سال 2013

او در سال 2013 کتاب خود را به انتشار نمود و در اولین چاپ خود 30 میلیون مخاطب در سراسر جهان آن را مورد مطالعه قرار دادند , این کتاب به 25 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و در آن سال جز پرفروش ترین کتاب ها دسته بندی شده بود که البته همواره دست به دست می چرخد و مطالعه می شود .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x