خانه » کلیدی ترین نکات برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه
کلیدی ترین نکات برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه
کلیدی ترین نکات برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه
کسب و کار

کلیدی ترین نکات برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه

Sending
User Review
0 (0 votes)

آیا قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارید؟ کشور ترکیه پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار دارد. بهترین شهر برای سرمایه گذاری در ترکیه استانبول است. زیرا موقعیت شغلی زیادی دارد. ترکیه به دلیل جذب توریسم بالا یک فرصت خوبی برای راه اندازی کسب و کارهایی مثل راه اندازی آژانس مسافرتی، توریسم، خرید و فروش مسکن را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد، طبق آخرین بررسی ها از اداره آمار ترکیه، کشور روسیه در چند ماه گذشته بیشترین آمار خرید ملک را داشته و کشورهایی مثل عرق و ایران در رتبه بعدی قرار می گیرند. تنها نکته‌ای که مانع دسترسی شما به هدفتان می‌شود، نداشتن اطلاعات است. حتما  قبل از شروع  کسب و کار در ترکیه اطلاعات کافی درباره کشور ترکیه، کسب و کار در ترکیه اطلاعات کافی کسب کنید تا بتوانید یک انتخاب ایده آل داشته باشید.

راهنمای قدم به قدم برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه
راهنمای قدم به قدم برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه

راهنمای قدم به قدم برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه

شاید فکر کنید که راه اندازی کسب و کار در ترکیه کار پرریسک و چالش برانگیزی است اما اگر به تمام مسایل در زمینه کسب و کار در ترکیه واقف باشید حتما می‌توانید بهترین انتخاب در سرمایه‌گذاری را داشته باشید. به طور کلی بهتر است بدانید نکات مهم در راه اندازی کسب و کار چیست تا بتوانید قدم های بعدی را با اطمینان بیشتری بردارید. در ادامه به نکات مهمی که باید از آن قبل و حین کسب و کار در ترکیه مطلع باشید، اشاره خواهیم کرد.

 • انتخاب نوع شرکت
 • ثبت قانونی شرکت
 • افتتاح حساب بانکی
 • انتصاب مدیر شرکت
 • مدارک و مشخصات سهامداران
 • اخذ شماره مالیات و مالیات بر ارزش افزوده
 • محل کسب و کار در ترکیه
 • تجهیزات ضروری
 • نیروی انسانی
 • هزینه پروژه
 • اخذ مجوزهای قانونی
بهترین شهر ترکیه برای راه اندازی کسب و کار
بهترین شهر ترکیه برای راه اندازی کسب و کار

بهترین شهر ترکیه برای راه اندازی کسب و کار

استانبول بهترین شهر برای رونق کسب و کار است. زیرا پتانسیل های زیادی شامل سیستم حمل و نقل، هتل های درجه یک و موقعیت های جغرافیایی زیادی در این شهر وجود دارد. هزینه های زندگی در شهر استانبول بیشتر است اما می توانید در ابتدا در حومه شهر زندگی کنید. این شهر دارای مدرسه های بین المللی، مرکز خریدهای جذاب و جاذبه های توریستی مثل ایاصوفیا است. اما نکته مهم این است که بهتر است حتما به زبان ترکی مسلط باشید تا بتوانید راحت تر کار کنید. در غیر این صورت دانستن زبان انگلیسی در اولویت است.

معرفی پردرآمدترین مشاغل در ترکیه

انتخاب یک کسب و کار مناسب بهترین راه امرار معاش در کشور دیگر است، و لازمه اقامت در آن کشور به شمار می رود. اگر می‌خواهید بدانید که بهترین کسب و کار در ترکیه کدام است در ادامه لیستی از پردرآمدترین مشاغل ترکیه را آورده ایم.

راه اندازی آژانس مسافرتی و تور
راه اندازی آژانس مسافرتی و تور

1.   راه اندازی آژانس مسافرتی و تور

یکی از بهترین فرصت های کسب و کار در ترکیه، راه اندازی آژانس های مسافرتی است. زیرا براساس آمارسازمان جهانی گردشگری، ترکیه بیش از 45 میلیون توریسم دارد و طبیعتا این عدد این کشور را به بهترین منطقه توریستی دنیا تبدیل می کند. اما قبل از افتتاح آژانس مسافرتی باید به قوانین و مراحل ثبت شرکت در ترکیه واقف باشید. و به راحتی خدمات گردشگری شامل محل اقامت، رزرو هتل و پرواز، خدمات حمل و نقل را به مشتریان ارایه دهید. به طورکلی راه اندازی آژانس مسافرتی یکی از سودآورترین کسب و کارها در این کشور به شمار می آید.

راهنمای تور
راهنمای تور

2. راهنمای تور

یکی دیگر از شغل های پررونق در ترکیه، راهنمای تور است. این شغل آسان تر است و پیچیدگی های راه اندازی آژانس مسافرتی را ندارد. علت این که این شغل در جایگاه دوم از لیست ما قرار گرفته است، ثبت 13 نقطه در ترکیه است که در فهرست میراث جهانی یونسکو وجود دارد. مثل Gobekli Tepe معبد میان سنگی، افسوس Ephesus و Gallipoli است. ثبت جهانی آثار زیبا در ترکیه باعث می‌شود که راهنمای تور یکی از ایده های ایده آل کسب و کار در ترکیه باشد.

شرکت طراحی وبسایت
شرکت طراحی وبسایت

3. شرکت طراحی وبسایت

راه اندازی شرکت طراحی وبسایت یکی از مشاغل سودآورد در ترکیه است. بسیاری از شرکت های تازه کار در زمینه املاک، رستوران، صرافی و غیر تمایل دارند که وبسایت تجاری بسازند. تا از این طریق کسب و کار خود را در ترکیه به دیگران معرفی کنند یا با مشتریان تعامل بهتری داشته باشند.

فروشگاه صادرات پوشاک
فروشگاه صادرات پوشاک

4. فروشگاه صادرات پوشاک

پوشاک و نساجی یکی از صنایع پرسود در ترکیه است. به طور کلی صنعت نساجی 10.8 درصد از تولید ناخالص داخلی ترکیه را در بر می گیرد. در نتیجه صنعت نساجی اصلی ترین صنایع در ترکیه به شمار می آید. و البته ترکیه همیشه به باکیفیت ترین تولیدکننده پوشاک در دنیا شناخته می شود. راه اندازی یک شرکت نساجی به سرمایه نیاز دارد. اگر قصد ندارید که در ابتدای راه اندازی کسب و کارتان هزینه زیادی را صرف کنید می توانید از عمده فروشی شروع کنید.

5. آژانس املاک

با توجه به اینکه در چند سال گذشته، بازار ساخت و ساز در ترکیه تقریبا 8 درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است. راه اندازی آژانس املاک یک ایده خوب کسب و کار در ترکیه به شمار می رود. علت رشد بازار ملک به عواملی مانند هزینه مقرون به صرفه زندگی در ترکیه (قیمت پایین مسکن)، آب و هوای مناسب، توسعه اجتماعی و اقتصادی بستگی دارد.  به طور کلی معاملات در ترکیه بیشتر به سمت سرمایه گذاران خارجی تمرکز دارد و البته کشور ترکیه امکانات زیادی را در زمینه سرمایه گذاری در اختیار مخاطب قرار می دهد. بنابراین از آن جاییکه بازار املاک در ترکیه در حال رونق است خرید و فروش بسیار سود آور خواهد بود.

6. راه اندازی رستوران

استانبول شلوغ ترین و پررفت و آمدترین شهر در ترکیه است. از طرف دیگر رفت و آمد توریسم های خارجی در ترکیه باعث می شود که راه اندازی رستوران به یک سرمایه گذاری سودآور تبدیل شود. اما با این وجود باید قبل از راه اندازی رستوران درباره قوانین راه اندازی اطلاعات کافی کسب کنید و مجوز راه اندازی کافه و رستوران را دریافت کنید و بعد ملک خود را ثبت کرده تا مجوز فعالیت را کسب کنید.

مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه

 1. زیرساخت های موفقیت یک پروژه را تضمین می کند
 2. مالیات کم می شود
 3. امکان اخذ تابعیت ترکیه افزایش پیدا می کند به شرطی که ملکی به ارزش 250 هزار دلار داشته باشید.
 4. معافیت 100 درصد از حقوق گمرگی برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد.
 5. از مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بردرآمد معاف خواهند شد.
 6. از پرداخت عوارض شهرداری معاف می شوند.

نکات منفی راه اندازی کسب و کار در ترکیه

برای اینکه بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید بهتر است با جنبه های منفی سرمایه گذاری در ترکیه نیز آشنا شوید. اول اینکه هزینه نیروی کار در ترکیه بسیار بالاست. از طرف دیگر نرخ مالیات شرکتی در ترکیه 20 در صد است، همچنین حین ثبت شرکت هزینه ها بیشتر خواهد شد و البته قوانین سرسخت گیرانه سنگ اندازی های زیادی در رسیدن به هدف می اندازد.

آیا سرمایه گذاری در ترکیه تصمیم صحیحی است؟

به طور کلی سرمایه گذاری در هر کشوری منافع و ریسک هایی دارد. البته راه اندازی کسب و کار در ترکیه نیز از این قاعده مستنثی نیست. اما بهترین تصمیم گیری آن است که ابتدا هدف خود را مشخص کنید و حتما در این زمینه مشورت کنید. بعد از آن نقاط ضعف و قوت را بررسی کرده و در نهایت یک تصمیم‌گیری صحیح و معقولی داشته باشید.

منبع : https://www.propertyturkey.com/buyer-guide/how-to-set-up-a-business-in-turkey

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x