خانه » معروف ترین دسرهای جهان را بشناسید
معروف ترین دسرهای جهان
معروف ترین دسرهای جهان
غذا و نوشیدنی

معروف ترین دسرهای جهان را بشناسید

معروف ترین دسرهای جهان

در این مقاله قصد داریم شما را با معروف ترین دسرهای جهان آشنا کنیم. دسر به خوراکی شیرینی که بعد از غذا خورده می شود گفته می شود  تنوع آن بسیار زیاد است. برخی دسرها در اکثر کشورها مشترک است و برخی دیگر مخصوص کشور خاص خودشان است که متناسب با ذائقه مردمش است.

 

کیک شکلاتی خیس

شکلات خیس از آن دسته از دسرهاست که در سراسر جهان هواداران خودش را دارد و در اغلب کافه ها سرو می شود. شما این دسر خوشمزه را در خانه هم می توانید درست کنید.

 

پای گردویی

پای گردویی برای کسانی که طعم گردو را دوست دارند، دسر فوق العاده دلچسبی است. پای گردویی به دلیل داشتن گردو بسیار مغذی نیز هست.

 

کیک لیزی دیزی خیس

یکی از دسرهای مورد علاقه و پرطرفدار جهان کیک لیزی دیزی خیس است که کمتر از نیم ساعت آماده می شود.

 

پای سیب

از طعم شیرین و دلچسب پای سیب غافل نشوید. دسر پای سیب از دیرباز مورد توجه بوده است. هر برش پای سیب 414 کالری و 16 گرم چربی دارد.

 

شیرینی تخته ای ریواس و کاستارد

آیا تا به حال نام این شیرینی را شنیده اید؟ کافیست یک بار آن را امتحان کنید تا شیفته اش شوید. هر تکه از این شیرینی 200 کالری دارد.

 

دسر کدو حلوایی

با دسر کدو حلوایی برای کسانی که طعم کدو حلوایی را دوست دارند می تواند انتخاب عالی باشد. این دسر جز دسرهای خاص است و در کمتر کافه ای سرو می شود. کالری این دسر نسبتاً زیاد است و هر برش آن حدود 400 کالری دارد.

 

پودینگ لیمویی

پودینگ لیمو با عطر لیمو و شیرینی کمی که دارد بعد از یک وعده غذایی سنگین بسیار دلچسب خواهد بود.

 

دسر موزی با روکش پنیر خامه ای

برای درست کردن این دسر خوشمزه به 20 دقیقه زمان نیاز دارد و حتی نیازی به فر هم ندارید. طعم پنیر خامه ای در دسر و شیرینی طعم دلچسبی دارد.

 

تارت لیمو و پنیز خامه ای

ترکیب پنیر خامه ای و لیمو غوغا به پا می کند. سعی کنید یک بار هم که شده آن را امتحان کنید.

 

دسر پرتزل توت فرنگی

کافیست فصل توت فرنگی باشد و دسر پرتزل توت فرنگی را بعد از غذا سرو کنید. این دسر هم به زمان کمی نیاز دارد تا آماده شود.

 

دسر آناناسی تخته ای

اگر طرفدار آناناس هستید حتما آن را امتحان کنید. شما می توانید روز قبل از مهمانیتان آن را آماده نمایید و در یخچال بگذارید و خیالتان آسوده باشد که خشک نمی شود.

 

پای نارگیل خامه ای

نارگیل به طعم و بوی خوشش گزینه مناسبی است . به علاوه پاشیدن نارگیل های خرد شده روی دسر زیبایی خاصی به آن یم دهد. پای نارگیل هم یکی از معروف ترین دسرهای جهان است.

 

منبع