خانه » نکاتی در مورد آراستگی مردان
چی بپوشم ؟

نکاتی در مورد آراستگی مردان

Sending
User Review
0 (0 votes)

5 نکته در مورد آراستگی مردان که اعتماد به نفس آنها را افزایش می دهد

اعتماد به نفس برای بسیاری از ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مطالعات مختلف نشان داده اند اعتماد به نفس، درست به اندازه هوش و مهارت برای پیشرفت در زندگی مهم است. شاید این حقیقت در نگاه اول تلخ به نظر برسد، اما واقعا اینگونه نیست. وقتی اعتماد به نفس داشته باشید، تصویری از زندگی خود ترسیم می کنید که همه می خواهند بخشی از آن باشند. همین توانایی جذب دیگران، یک مهارت بسیار مهم به شمار می رود.

یک بخش از اعتماد به نفس داشتن، ترسیم یک تصویر جذاب است. اگر یک تی شرت خیلی معمولی بپوشید و یک ریش زشت و نامرتب داشته باشید، هیچ کس شما را صاحب اعتماد به نفس نمی داند. اگر هیچ کس شما را دارای اعتماد به نفس نداند، به سختی می توانید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

ظاهر خوب و تمیز و آراستگی مناسب، اولین گام برای کسب احترام از سوی اطرافیان است و این امر به نوبه خود، باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. همیشه فکر می کنیم نظافت و آراستگی، امری عجیب است که با استفاده از لوسیون ها و کرم ها حاصل می شود، اما در این حد هم سخت نیست. در ادامه چند نکته را یادآور شده ایم که رعایت آنها در حین نظافت می تواند باعث موفقیت شما در برقراری ارتباط با دیگران و افزایش اعتماد به نفستان شود.

 

1- ریشهایتان را بلند نکنید

احتمالا وقتی در حال مطالعه این مقاله هستید، تجربه زیادی در زمینه نظافت شخصی ندارید. یکی از کارهایی که افراد بی تجربه در این زمینه معمولا انجام می دهند (و در طی نظافت شخصی، انجام کارهای تفریحی یا کل زندگی تکرار می کنند) آن است که تلاش می کنند یک ژست قابل توجه به خود بگیرند تا نشان دهند که توجه زیادی به ظاهر خود دارند. و چه ژستی قابل توجه تر از بلند کردن ریش ها؟

این کار را انجام ندهید. اگر در حال حاضر ریش بلندی دارید، توصیه می کنیم اصلاح کنید.

ریش فقط زمانی که شرایط مناسبی داشته باشد خوب به نظر می رسد. من به افرادی که ته ریش می گذارند احترام می گذارم. برای اصلاح ریش باید تلاش کنید همیشه ظاهر آن را خوب نگه دارید. فعلا، بهتر است این تلاش را صرف جنبه های دیگر نظافت شخصی کنید.

ریش بلند، پنج سال پیش مد بود. پنج سال پیش!

 

2- شیوه اصلاح کردن

احتمالا سالهاست که به طور مرتب اصلاح می کنید. اما نکات زیادی در مورد اصلاح کردن وجود دارد که مردان نمی دانند. تجهیزاتی مانند ریش تراش و برس می تواند شیوه اصلاح کردن شما را بهبود بخشد، اما تکنیک شما در این کار از تجهیزاتتان مهم تر است.

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید انجام دهید، آن است که قبل از تراشیدن ریش، اجازه دهید کف اصلاح برای مدت چند دقیقه روی صورتتان بنشیند. کل کارایی کف در آن است که پوست و موی صورت شما را نرم تر می کند تا اصلاح کامل تری داشته باشید. هر چه زمان بیشتری اجازه دهید روی پوستتان بنشیند، صورت شما نرم تر خواهد شد.

در ادامه یک نکته دیگر در مورد شیوه مناسب اصلاح کردن بیان می کنیم. ضمنا، درست قبل از یک جلسه یا قرار ملاقات مهم، حتما یک اصلاح حرفه ای داشته باشید و درنگ نکنید.

 

3- موهای بینی را بزنید

اینکه با ریش ظاهر بهتری پیدا می کنید یا بدون آن، سلیقه ای است و بستگی به فرد مورد نظر دارد. اما یک مسئله در مورد همه مسلم است! مشخص بودن موهای بینی بسیار مشمئز کننده است. یک تار مو که از بینی شما بیرون زده باشد، توجه فرد مقابل را از بقیه صورت شما که به خوبی اصلاح و نظافت شده دور کرده و به خود متوجه می کند و باعث می شود آن فرد برداشت بدی از ظاهر شما داشته باشد.

این وضعیت واقعا شایسته تمسخر است، خصوصا به دلیل آنکه زدنِ موهای بینی به تلاش زیادی نیاز ندارد.

 

4- به طور منظم پیاده روی کنید

مردم در زمان ملاقات با شما، فقط به صورتتان نگاه نمی کنند. آنها به کل بدن شما نگاه می کنند و باید خوب روی خودتان کار کنید تا مطمئن شوید بدنتان شکل خوبی دارد.

می توانید یک برنامه مناسب برای تناسب اندام آغاز و دنبال کنید، اما بهتر است ابتدا با پیاده روی منظم در خارج از منزل شروع کنید. این پیاده روی نه تنها برایتان خوب است، بلکه ذهن شما را از استرس های معمول منحرف می کند و انرژی ای که نیاز دارید تا جلوی دیگران یک فرد دارای اعتماد به نفس به نظر برسید را به شما می دهد.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی توصیه می کند هر هفته به طور متوسط  150 دقیقه فعالیت هوازی داشته باشید. پیاده روی یک راه خوب برای عمل به این توصیه است. این تمرین شما را عضلانی نمی کند، اما سلامت، شکل بدن و در نتیجه، اعتماد به نفس شما را بهبود می بخشد.

 

5- برای آرایش موهایتان بیشتر وقت بگذارید

اگر تا به حال این جمله را شنیده اید: “هی! موهایت را کوتاه کرده ای”، قطعا اشتباهی مرتکب شده اید. در یک مرد با اعتماد به نفس که به خوبی به نظافت شخصی پرداخته، هرگز نباید مشخص شود که او موهایش را کوتاه کرده است. یکی از کلینیک های پیشرو در زمینه پیوند مو، توصیه می کند برای حفظ ظاهر طبیعی موها از محصولات ساخته شده برای این منظور استفاده کنید. شما می خواهید ظاهر مناسب موهای خود را حفظ کنید تا مردم همان برداشت مثبت همیشگی را از شما داشته باشند.

اگر جمله ای که در اول این بخش گفتیم را شنیده اید، پس بهتر است بیشتر به آرایشگاه سر بزنید. به نظر من هر سه هفته یک بار خوب است. اگر می خواهید زمان میان مراجعات خود به آرایشگاه را کمی بیشتر کنید، می توانید هر چهار هفته یک بار این کار را انجام دهید. اما من می دانم بسیاری از مردم هر شش تا هشت هفته یک بار به آرایشگاه مراجعه می کنند. اینگونه نباشید!

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x