خانه » آموزش طرز تهیه کیک هندوانه و توت فرنگی
طرز تهیه کیک هندوانه
طرز تهیه کیک هندوانه
غذا و نوشیدنی

آموزش طرز تهیه کیک هندوانه و توت فرنگی

طرز تهیه کیک هندوانه و توت فرنگی

با این طرز تهیه کیک هندوانه و توت فرنگی بچه ها را دور خود جمع کنید و با همکاری هم آن را بپزید. مواد گفته شده در این دستور برای پذیرایی از 12 نفر کافی است.

 

مواد لازم برای تهیه کیک هندوانه با توت فرنگی

150 گرم بادام خیلی خرد

150 گرم خاک قند

5 عدد سفیده تخم مرغ

135 گرم شکر سفید

 

برای خامه گل سرخ

300 میلی لیتر خامه فرم گرفته

30 گرم شکر سفید

دو قاشق غذا خوری گلاب

 

250 گرم هندوانه بدون تخمه در برش های نازک

60میلی لیتر گلاب

4 قاشق غذا خوری شکر سفید

40 گرم بادام پوست کنده و پودر شده

500 گرم توت فرنگی نیمه شده

10 عدد انگور درشت قرمز بدون هسته و از وسط نیمه شده

1 قاشق غذا خوری خلال پسته

1 قاشق غذا خوری گلبرگ گل سرخ

 

روش تهیه کیک هندوانه با توت فرنگی

برای تهیه لایه بادامی ابتدا فر را تا 200 درجه سلسیوس (سانتیگراد) گرم کنید.

بادام های خرد شده را همراه با خاک قند در ظرفی بریزید.

در ظرف دیگری سفیده های تخم مرغ را با هم زن برقی بزنید تا کاملاً پف کند. این کار 3 تا 4 دقیقه طول می کشد. سپس 135 گرم شکر را به آرامی به ان اضافه کنید و 2 دقیقه هم بزنید. سپس مخلوط بادام و خاک قند را به آرامی به مخلوط سفیده تخم مرغ بیفزایید.

یک سینی به ابعاد 30 در 40 سانتی متر را با کاغذ روغنی بپوشانید. مخلوط بادام را به صورت مسطح کف آن پخش کنید و آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه در فر بپزید تا طلایی شود. سپس آن را از فر خارج کنید و اجازه بدهید تا خنک شود و سپس به صورت مربع های 10 در 10 سانتی متر برش دهید و اجازه بدهید حد اقل 4 ساعت تا یک شب استراحت کند.

برش هایی از هندوانه به همین ابعاد را نیز بدون تخمه تهیه کنید. روی آن ها 20 میلی لیتر گلاب بپاشید و 2 قاشق غذا خوری شکر بریزید و اجازه بدهید 30 دقیقه خیس بخورد و سپس سطح روی آن را با دستمال تمیز کمی آبگیری کنید.

برای خامه گل سرخ، خامه فرم گرفته و شکر را با هم زن برقی بزنید تا نرم و پفی شود سپس به تدریج گلاب را اضافه کنید. از هم زدن بیش از اندازه خودداری کنید.

یک سوم خامه گل سرخ را روی برش های لایه بادامی پهن کنید روی آن آرد بادام بپاشید سپس یک لایه هندوانه و …. برای اینکار به تصویر دقت کنید.

اجازه بدهید یک تا دو ساعت در یخچال خنک شود. توت فرنگی ها را با 20 میلی لیتر گلاب باقیمانده مخلوط کنید و 2 قاشق غذا خوری شکر روی آن بپاشید و 15 دقیقه زمان بدهید. سپس همراه خلال پسته و انگور و گلبرگ گل سرخ روی کیک ها بچینید.

امیدواریم این طرز تهیه کیک هندوانه را بپسندید.

 

منبع