خانه » با وسایل آبیاری کشاورزی و باغچه آشنا شوید
وسایل آبیاری کشاورزی
وسایل آبیاری کشاورزی
باغبانی

با وسایل آبیاری کشاورزی و باغچه آشنا شوید

وسایل آبیاری کشاورزی و باغچه

مهمترین نیاز گیاهان برای رشد، آب است. به همین دلیل است که وسایل آبیاری کشاورزی و باغچه اهمیت پیدا می کنند. چه یک باغچه ی کوچک در اختیار داشته باشید و چه یک باغ یا زمین کشاورزی، نیاز دارید تا با بهترین لوازم آبیاری آشنا شوید تا رسیدگی بهتری به گیاهان خود داشته باشید. اگر تمایل به گیاهان آپارتمانی داشته باشید و باغچه در اختیار شما نباشد چنین دغدغه ای نخواهید داشت.

 

شلنگ سبک

آبیاری باغچه با یک شلنگ سنگین قطعا به یک کار سخت و آزار دهنده مبدل می شود. شلنگ اگر وزن کمی داشته باشد و سبک باشد به راحتی می توان ان را در محوطه حرکت داد.

 

لوله های آبیاری زمینی

یکی از لوازم آبیاری مناسب لوله های آبیاری زیر زمینی است که در کنار ریشه ی گیاهان مدفون می شود. این لوله ها امکان آبیاری تدریجی و پیوسته را ایجاد می کنند. کوزه های قابل دفنی نیز وجود دارند که به صورت نیمه در خاک کنار ریشه ها دفن می شوند و هفته ای یکبار به پر کردن نیاز دارند. این کوزه ها کمک در زمان مسافرت های کوتاه نیز به کار شما می آیند.

 

تایمر قابل برنامه ریزی

امروزه فناوری پیشرفت کرده است و لوازم آبیاری مجهز به سیستم های قابل برنامه ریزی شده اند. به این صورت که با استفاده از تایمر در زمان مشخصی آبیاری گیاهان به صورت خودکار انجام خواهد شد.

 

فناوری بی سیم

فناوری بی سیم به سیستم های آبیاری کشاورزی نیز راه پیدا کرده است. با استفاده از این فناوری یک باغبان یا کشاورز می تواند در محل خود بنشیند و با استفاده از فناوری اینترنتی و تکنولوژی روز دنیا به آبیاری گیاهان خود بپردازد. سیستم های نوین می توانند میزان بارش را نیز اعلام کنند.

 

نازل سر شلنگ

اگر دغدغه ی باز و بسته کردن شیر آب را دارید نازل سر شلنگ به کمک شما می آید. سری شلنگ که در شکل ها و رنگ های زیبایی نیز طراحی می شود، کمک می کند تا هر لحظه تمایل داشتید، آب را باز کنید یا ببندید.

سری شلنگ می تواند به آب پاش نیز مجهز باشد تا آب را به خوبی روی گیاهان و محدوده آبیاری پخش کند و با فشار روی گیاهان نریزد.

 

آبپاش معمولی

اگر به باغبانی علاقه داشته باشید، حتما می دانید که جای آبپاش را هیچ چیزی پر نمی کند. ممکن است شلنگ به قسمت هایی نرسد و امکان آبیاری گیاهان وجود نداشته باشد و یا اینکه برای کاشتن گل یا گیاه جدید نخواهید شلنگ را در محوطه باز و بسته کنید. در این شرایط یک آبپاش معمولی کار شما را راه می اندازد.

استفاده از وسایل آبیاری کشاورزی و باغچه نوین نمی تواند وسایل قدیمی را از رده خارج کند.

 

منبع