خانه » آموزش طرز تهیه کیک گردویی شکلاتی
طرز تهیه کیک گردویی شکلاتی
طرز تهیه کیک گردویی شکلاتی
غذا و نوشیدنی

آموزش طرز تهیه کیک گردویی شکلاتی

طرز تهیه کیک گردویی شکلاتی

در این نوشته آموزش طرز تهیه کیک گردویی شکلاتی را می بینید. این کیک بافت مرطوبی دارد. در این کیک هم از گردو و هم از روغن گردو استفاده می شود. این کیک بدون آرد درست می شود و برای افراد حساس به گلوتن نیز مناسب است. این کیک حدوداً 260 کالری انرژی خواهد داشت.

 

مواد لازم (خشک)

یک و یک چهارم فنجان آرد بادام

85 گرم گردو

نصف فنجان شکر قهوه ای

یک سوم فنجان آرد نارگیل

یک سوم فنجان پودر کاکائو

یک قاشق غذا خوری بیکینگ پودر

یک چهارم قاشق چای خوری نمک

 

مواد لازم (تر)

4 عدد تخم مرغ بزرگ

یک چهارم فنجان روغن گردو

یک قاشق چای خوری وانیل

یک قاشق چای خوری استویا

نصف فنجان کره دوغ (می توانید شیر نارگیل پر چرب یا خامه سنگین نیز استفاده کنید)

 

مواد لازم (رویه شکلاتی)

56 گرم شکلات تخته ای 86%

یک چهارم فنجان خامه سنگین

دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل یا کره در دمای اتاق

 

آماده سازی

ابتدا فر را تا دمای 160 درجه سلسیوس گرم کنید و قالب مورد نظر خود را چرب کرده و کنار بگذارید. گردوها در غذا ساز خرد کنید تا برای مخلوط کردن با دیگر مواد خشک آماده باشد.

 

روش تهیه

مواد لازم خشک را در ظرفی با هم مخلوط کنید. در ظرف دیگری نیز مواد تر را با هم مخلوط کنید و با همزن برقی هم بزنید. مواد تر را کم کم به مواد خشک اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط شوند.

خمیر آماده شده را قاشق قاشق درون قالب بریزید تا حباب هوا درون آن ایجاد نشود و آن را به مدت 30 تا 40 دقیقه درون فر از پیش گرم شده بپزید. تا جایی که اگر خلال دندانی وسط کیک فرو کنید تمیز بیرون بیاید و البته بافت مرطوب کیک حفظ شود.

پس از خروج از فر اجازه بدهید کیک خنک شود و در این حین رویه شکلاتی را آماده کنید.

 

گاناش شکلاتی

شکلات تخته ای را خرد کرده و روی حرارت بن ماری آب کنید. می توانید شکلات را به تنهایی روی کیک بریزید. یا اینکه آن را با مواد دیگر یعنی خامه و کره مخلوط کرده و با همزن برقی یکدست کنید. سپس این مواد را وسط کیک بریزید و با کاردک روی سطح کیک صاف کنید. می توانید روی کیک را با نیمه های گردو تزیین کنید و برای کیک گردویی، همانند دیگر کیک های شکلاتی، تزیین با توت فرنگی توصیه نمی شود زیرا ترکیب گردو و توت فرنگی مورد پسند همه نیست.

پس از تزیین کیک را نیم ساعت درون یخچال قرار دهید تا رویه کیک خودش را کامل بگیرد. این کیک برای پذیرایی از 12 نفر کافی است.

طرز تهیه کیک گردویی شکلاتی را امتحان کنید و از طعم خوب آن لذت ببرید.

 

منبع