خانه » بهترین زمان ورزش کردن چه موقع است
بهترین زمان ورزش کردن چه موقع است
بهترین زمان ورزش کردن چه موقع است
بهداشت و سلامت سرگرمی

بهترین زمان ورزش کردن چه موقع است

Sending
User Review
0 (0 votes)

آیا زمان بر فعالیت ورزشی بدن تاثیر دارد؟

برخی از افراد عادت دارند صبح ها زود از خواب بیدار می شوند و به پیاده روی می روند و ورزش می کنند و برخی دیگر حدود ظهر بیدار می شوند و به قدم زدنی در اطراف محل سکونتشان بسنده می کنند.

آیا زمان بر فعالیت ورزشی بدن تاثیر دارد؟

آیا زمان بر فعالیت ورزشی بدن تاثیر دارد؟

بیشترین بازدهی بدن هنگام ورزش چه موقع است؟

حقیقت این است که هنوز مدرکی دال بر اینکه دقیقا چه زمانی در طول شبانه روز بدن کالری بیشتری میسوزاند وجود ندارد. اما تحقیقات نشان می دهد که چه زمانی از روز بعد از انجام فعالیت ورزشی بهترین احساس را دارید. محققان می گویند مهم ترین چیز این است که زمانی از روز را به ورزش اختصاص بدهید که هر روز در همان ساعت ورزش کنید و به صورت عادت در بیاید.

ساعت بدن می داند که فرد سحرخیز  یا شب زنده دار است و شما برای تغییر آن کار زیادی نمی توانید انجام دهید. مطالعات نشان می دهد ورزش کردن صبح ها و قبل از هرگونه فعالیت ذهنی یا فیزیکی  از زمان های دیگر بهتر می باشد.

البته برخی از ورزشکاران، عصرها بعد از انجام کار، ورزش می کنند. این نکته که بدنتان را عادت بدهید که سر یک ساعت خاصی ورزش کنید بسیار مهم است.

برخی از افراد شاغل در طول روز، حدود ظهر که ساعت ناهاری و استراحتشان است فرصت ورزش دارند. این افراد باید این نکته را به خاطر داشته باشند که قبل از غذا  ورزش کنند زیرا اگر بعد از غذا این کار را انجام دهند، در سیستم هضم غذا اخلال ایجاد می شود. اگر خواستید بعد از غذا ورزش کنید باید نود دقیقه صبر کنید.

فقط به خاطر داشته باشید صبح ها قبل از ورزش بیشتر باید بدنتان را گرم کنید زیرا صبح ها دمای بدن پایین تر است. یادتان باشد شبها قبل از خواب بدن باید در حالتی از استراحت یا فعالیت های آرام باشد تا برای خوابیدن آماده شود. بنابراین اگر شما قبل از خواب ورزش کنید تپش قلبتان افزایش پیدا می کند و دمای بدن بالا می رود و باعث بیخوابی میشود.

ورزش کردن در ساعتهای مختلف

برای مدتی زمان های مختلفی را برای ورزش کردن امتحان کنید. مثلا چند هفته صبح ها ورزش کنید و سپس ظهر و بعد غروب این کار را انجام دهید و ببینید که انجام ورزش بعد از چه زمانی به شما احساس بهتری می دهد. همچنین نوع ورزشتان را می توانید متغیر انتخاب کنید و ببینید کدام برایتان مناسب تر است.و اینکه مهمتر از زمان ورزش، تداوم و نظم داشتن در ورزش است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x