خانه » بررسی روانشناسانه شخصیت فیلم Split یا شکافته
بررسی روانشناسانه شخصیت فیلم Split یا شکافته
بررسی روانشناسانه شخصیت فیلم Split یا شکافته
فرزند و والدین

بررسی روانشناسانه شخصیت فیلم Split یا شکافته

Sending
User Review
0 (0 votes)

تحلیل اختلال روانی شخصیت منشعب

همواره مغز انسان در حال کشمکش (من نبودم) برای پاسخ گویی به رفتارهای ناهنجار خود می باشد .اما به این دلیل این که افراد دارای سلامت روانی و احساس، یک پارچگی ، پیوستگی و ایستایی در خویشتن هستند ، این اجازه را به خود نمی دهند تا به راحتی و بدون هیچ عذاب وجدانی از زیر رفتارهای زشتی که انجام داده اند شانه خالی کنند.

اکنون بر می گردیم به بحث هویتی که در فیلم مطرح شده است با نگاه کردن به هر یک از شخصیت های مسخر شده ی شخصیت واقعی داستان که با بازی شگفت انگیز جیمز مکووی، انسان به واقعیت نزدیک تر می شود و متوجه می شود که در تمام این شخصیت ها درجات نسبی از هشیاری و خود آگاهی موجود است .

در این فیلم، رباینده با ربودن سه دختر به سه شخصیت جدید خود پی می برد ( اختلالات شخصیتی بینابینی ، اختلال شخصیت خود شیفتگی و اختلال شخصیت ضد اجتماعی)

اگر دنیای واقعی ربایندگان و قاتلان را زیر ذره بین ببرید متوجه می شوید که این مشکلات روانی در خیلی از آن ها مشترک می باشد که این فیلم به صورت خیلی فانتزی وار آنان را به نمایش گذاشته است و از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داده است.

بررسی اختلال روانی شخصیت منشعب
بررسی اختلال روانی شخصیت منشعب

درباره فیلم Split

فیلم split به وضوح اهمیت خود آگاهی را نشان می دهد. پیشنهاد می شود به جای دوری جستن و پنهان کردن  اختلالات روانی و تداخل هایی که در رفتار انسان وجود دارد ، آنها را واکاوی کرده و به دنبال راه حل باشید

البته ناگفته نماند که این ناهنجاری ای که این فیلم به آن پرداخته ، بسیار کمیاب و نادر است . همه انسان ها در ذهنشان درگیر تصحیح کردن رفتارهای بد و ناهنجار گذشته خود هستند ، حرف هایی که نزده اند یا حرف هایی که گفته شده و پشیمان هستند این مقوله به صورت غریزی در تمام اشخاص وجود دارد .

شاید دلیل اینکه بیشتر افراد به مشاور و روانشناس مراجعه می کنند روشن کردن اهداف و ارزش هایشان می باشد. همه به دنبال این هستند که چه از زندگی می خواهند و یا می خواهند به کجا برسند و آیا مسیری که آنان را به جلو پیش می برد باعث رضایت مندی و سلامتی شخصیتی آنان می باشد یا خیر .

اگر شما به یک سرگرمی قوی و مورد بحث نیازمندید فیلم Split به شما توصیه می شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x