خانه » 9 راهکار مفید برای درمان خروپوف
9 راهکار مفید برای درمان خروپوف
9 راهکار مفید برای درمان خروپوف
بهداشت و سلامت

9 راهکار مفید برای درمان خروپوف

Sending
User Review
0 (0 votes)

چرا مردم خروپف می کنند؟

اگر خروپف می کنید بهتر است به فکر درمان خروپف خود باشد. باید بدانید که افراد زیادی وجود دارند که با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می کنند. نزدیک به نیمی از افراد بزرگسال در امریکا خروپف می کنند. خروپف زمانی اتفاق می افتد که حین نفس کشیدن در حالت خوابیده جریان هوا وارد گلوی شما شود. جریان هوا باعث حرکت بافت های نرم گلو شده و صدای گوش خراشی را ایجاد می کند. خروپف می تواند خواب شما یا هم خانه ها و شریک زندگی شما را مختل کند،حتی اگر این شرایط برای شما خیلی آزار دهنده نیست، آن را نادیده نگیرید و به فکر درمان خروپف باشید. زیرا خروپف ممکن است علامتی از وضعیت خطرناک جسمانی باشد مانند انسداد راه های هوایی بینی، یا چاقی، مشکل در ساختار دهان، بینی یا گلو و اختلالات خواب باشد

در مواردی غیر از این، خرو پف به راحتی با تغییر حالت خوابیدن قطع می شود.

درمان خروپوف به روش خانگی

در برخی از موارد برای درمان خروپف نیاز به مداخلات پزشکی وجود دارد. اما خروپف های ساده به راحتی با دستورات خانگی درمان می شوند.

1.اگر اضافه وزن دارید، حتماً وزن خود را کم کنید

کاهش وزن باعث کاهش بافت درون گلو می شود،همین بافت افزایش یافته درون گلو از عوامل اصلی خروپف است. مصرف نوشیدنی های الکلی نیز بافت درون گلو را شل می کند و سبب خروپف می شود.

2.به پهلو بخوابید

خوابیدن به پشت سبب می شود زبان شما به پشت گلویتان فشرده شود و عبور جریان هوا از گلو را مختل کند، به همین دلیل با خوابیدن به پهلو می توانید جلوی خروپف کردن را بگیرید.

3.سر تختتان را بالا بیاورید

بالا آوردن سر تخت در حدود 10 ساانتی متر کمک می کند نحوه ی خوابیدن شما طوری باشد که عبور جریان هوا از گلوی شما صدا دار و تبدیل به خروپف نشود.

4.از گیره ی بینی استفاده کنید

گیره هایی برای بینی وجود دارند که با فشار وارد کردن به آن مسیر عبور جریان هوا را باز تر می کنند و با حذف نیاز به عبور هوا از گلو به درمان خروپف کمک می کنند. این گیره ها در درمان کامل یا کم کردن خروپف موثرند.

5.آلرژی های مزمن را درمان کنید

آلرژی ها جریان هوا از بینی را کاهش می دهند، به همین دلیل افراد مجبور می شوند از دهان نفس بکشند و درصد خروپف کردن را بیشتر می کند. در بسیاری از موارد درمان خروپف به درمان آلرژی وابسته است.

6.مشکلات ساختاری بینی را اصلاح کنید

بعضی از افراد به صورت مادرزادی و برخی دیگر در اثر صدمات و تصادفات دچار نقص در ساختار بینی می شوند که تنفس آن ها را محدود می کند. به همین دلیل در صورتی که نقص ساختاری وجود داشته باشد برای درمان خروپف باید با عمل جراحی ابتدا نقص ها و ایرادات بینی رفع شود.

7.سیگار نکشید

سیگار کشیدن رفتار ناسالمی است که می تواند خروپف را بدتر کند. افراد سیگاری بشتر خروپف می کنند و تمام تلاش خود را بکنید تا سیگار کشیدن را ترک کنید.

8.به اندازه کافی بخوابید

بدن انسان ها به جز موارد استثناء به هفت تا هشت ساعت خواب روزانه نیاز دارد. خستگی ناشی از کم خوابی می تواند یکی از عوامل خروپف بیشتر باشد.

9.از وسایل دهانی استفاده کنید

وسایل دهانی برای باز نگه داشتن دهان شما حین خواب و ممانعت از بسیته شدن راه عبور هوا استفاده می شوند. برای تهیه ی این وسایل باید به دندان پزشک مراجعه کنید. در مواردی که اصلاح نقص ساختاری بینی برای شما امکان پذیر نباشد این راه حل کمک زیادی به درمان خروپف شما یا کم کردن آن خواهد کرد.

روش های دیگری برای درمان خروپف نیز وجود دارند که برای بیماران خاص توصیه می شود. از جمله بیمارانی که خروپف زندگی ان ها مختل کرده است. این روش ها برای مثال شامل تزریق مواد به داخل بافت نرم گلو، استفاده از امواج رادیویی برای کاهش ضخامت بافت گلو، لیزر و … برای جلوگیری از ایجاد خروپف است.

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید