خانه » ترفندهای روان شناختی کاهش وزن
ترفندهای روان شناختی کاهش وزن
ترفندهای روان شناختی کاهش وزن
بهداشت و سلامت

ترفندهای روان شناختی کاهش وزن

Sending
User Review
0 (0 votes)

با روشهای متفاوت کاهش وزن آشنا شوید

فرمولی که برای کم کردن وزن وجود دارد ،آسان تر از این نمی شود ؛ مصرف کالری کمتر از آنچه شما نیاز دارید و ورزش و تحرک بیشتر داشتن در این میان افراد پس از خواندن سطر نخست پیش خود می گویند “ما این را می دانستیم” ، قبل از قضاوت بیشتر باید خاطر نشان کرد که صبر پیشه کنید و سعی کنید به دنبال معجزه ای نباشید که یک روزه 10 کیلو از وزن تان کم شود و با توجه به متن، برنامه غذایی تهیه  و خود را متعهد به انجام آن کنید.

برای از دست دادن یک پوند از چربی باید تقریبا 3500 کالری بسوزانید. مثالی دیگر ؛ با سوزاندن روزانه 500 کالری اضافی و یا مصرف 500 کالری کمتر در روز ، در یک هفته حدودا یک پوند کم خواهید کرد ، البته محاسبه اعداد و انجام مراحل ریاضی آن بسیار ساده تر از کم کردن این مقدار کالری از بدن می باشد،اما حقیقت امر آن است که از دست دادن وزن به غیر از پشتکار و انجام برنامه به صورت منظم ، زمان هم می برد که صبر و تحمل زیادی را می طلبد . گفته شده تحقیقات جالب نشان داده است که برخی از ترفندهای ساده می توانند کار و روند لاغر شدن را راحت تر کنند، به طور خاص ایجاد موانع کوچک در خورد و خوراک افراد می تواند تا حدودی موثر باشد.

آزمایشی براساس روانشناسی کاهش وزن

تحقیقی در سوئیس انجام پذیرفته که نشان می دهد ؛ ارتباط مستقیمی میان دسترسی داشتن به مواد غذایی و خوردن آن وجود دارد. محققان با توجه به بررسی ها می گویند ؛ خوردن، یک رفتار خودکار می باشد که افراد می توانند با تلاش و کوشش خود در این راستا تا حدودی آن را مختل یا حتی کنترل  کنند.آزمایشی در رابطه با همین موضوع انجام شده است ؛ کاسه ای از آبنبات های رنگی در مقابل شرکت کنندگان این تحقیق گذاشته شده تا اگر تمایل داشتند از آن به صورت آزادانه استفاده کنند

آزمایشی براساس روانشناسی کاهش وزن
آزمایشی براساس روانشناسی کاهش وزن

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شده اند ، گروهی در مقابل آبنبات هایی هستند که بدون زرورق می باشند و گروهی دیگر در جلویشان آبنبات های بسته بندی شده و با زرورق قرار دارد.

شرکت کنندگانی که مجبور بودند آب نبات ها را باز کنند ، به طور متوسط 3.6 قطعه خوردند در حالی که آن هایی که آب نبات های حاضر و آماده در پیش رویشان داشتند تا 5.5 از هر کدام خوردند، در آخر نتیجه بدین صورت گزارش شد که کسانی که از انگشتانشان در باز کردن بسته ها بیشتر استفاده می کردند تمایل کمتری به خوردن آب نبات ها داشتند.

نتیجه روانشناختی این آزمایش ؛

از نظر روانشناسی افرادی که مواد غذایی را حتی تا مقدار بسیار کمی دست نیافتنی می دانند ، رغبت کمتری به خوردن آن دارند ،البته ناگفته نماند که این آزمایش تنها برای اثبات زحمتی بود که افراد برای رسیدن به غذا صرف می کردند ،شاید برخی ها از باز کردن بسته بندی لذت ببرند و آن را نوعی سرگرمی بدانند ، اما اگر افراد تنقلات مضر (چیپس و پفک و..) کمتری را در خانه هایشان نگهداری کنند ، قطعا  در آن لحظه کمتر به خرید آن تمایل دارند.

نتیجه روانشناختی این آزمایش ؛
نتیجه روانشناختی این آزمایش ؛

برخی از افراد در زیر زمین خانه شان یخچال هایی را دارند که در آن موادغذایی دیگری را قرار داده اند، مطمئن باشید اگر به دنبال موادی هستند که در آن یخچال وجود دارد یا به سختی به زیرزمین رفته و آن را آورده یا از خیر آوردن آن می گذرند. تمام این موارد و مثال ها “موانع” محسوب می شوند،شما نیز با این ترفندها خود یا کودکان تان یا دیگر اعضای خانواده تان را که از پرخوری رنج می برند ، گول بزنید و به کاهش وزن تان و از بین بردن عادت های غذایی غلط کمک کنید. همان طور که گفته شد سوزاندن کالری و ورزش کلیدهای اصلی لاغری می باشند اما در کنار آن ها باید موارد دیگری نیز باشند تا شما را به هدفتان برساند.

اکنون این شما هستید که باید مانع خوبی را برای خودتان پیدا کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x