خانه » طرز تهیه پیتزا مارگاریتا در خانه
غذا و نوشیدنی

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا در خانه

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا
طرز تهیه پیتزا مارگاریتا

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا بسیار آسان است. و مواد آن نیز به راحتی قابل تهیه است. البته می توانید طبق سلیقه خودتان، موادی مانند گوشت، زیتون، قارچ، پیاز یا فلفل دلمه ای را به این مواد اضافه کنید. مواد لازم:

 

خمیر پیتزا

3 قاشق غذاخوری سس پیتزا

روغن زیتون

پنیر پیتزا

4 تا 5 برگ ریحان تازه

 

روش تهیه

سنگ پیتزا را روی قفسه میانی فر قرار دهید و گرما را به بالاترین درجه تنظیم کنید. بگذارید فر برای حداقل یک ساعت گرم شود. خمیر را پهن کنید با یک قاشق سس را در مرکز خمیر بریزید و از پشت قاشق استفاده کنید تا سس را به طور مساوی در سطح خمیر پخش کنید و حدود یک سانت از لبه ها را خالی از سس نگه دارید. کمی روغن روی سس بریزید. پنیر را به قطعات بزرگ خرد کنید و به آرامی روی سس قرار دهید. در صورتی که از ادویه و چاشنی پیتزا استفاده می کنید،  به سلیقه خودتان اضافه کنید. برگ های ریحان را روی سطح مواد پراکنده کنید. سپس خمیر را برداشته و آن را روی سنگ گرم شده در فر بچسبانید. 4 تا 8 دقیقه لازم است تا خمیر طلایی شود و پنیر در آن حباب شود.

 

بهترین دستور تهیه خمیر پیتزا

مواد لازم:

306 گرم آرد دو صفر (حدود 2 فنجان به اضافه 2 قاشق غذاخوری)

306 گرم آرد همه منظوره (حدود 2 فنجان به اضافه 3 قاشق غذاخوری)

16 گرم نمک (حدود 2 قاشق غذاخوری)

4 گرم خمیر مایه (حدود 1 قاشق چای خوری)

8 گرم روغن زیتون (حدود 2 قاشق غذاخوری)

 

تهیه خمیر

در یک کاسه بزرگ، آرد  دو صفر، آرد همه منظوره و نمک را با هم مخلوط کنید. در یک کاسه کوچک مخلوط کن ، 400 گرم (کمی کمتر از 2 فنجان) آب ولرم، خمیر مایه و روغن را هم بزنید؛ سپس آن را درون مخلوط آرد بریزید. با دستان خود حدود 3 دقیقه ورز دهید تا به خوبی ترکیب شوند. سپس بگذارید مخلوط به مدت 15 دقیقه استراحت کند. خمیر استراحت شده را مجدد به مدت 3 دقیقه ورز دهید و بعد  به 4 قطعه مساوی برش داده و هر یک را مانند توپ گرد کنید. در ظرفی که سطح آن با آرد پوشانده اید قرار دهید و روی ظرف را با یک دستمال مرطوب بپوشانید و بگذارید 3 تا 4 ساعت در دمای اتاق یا 8 تا 24 ساعت در یخچال استراحت کند.

 

سس ساده پیتزا

یک قوطی رب گوجه فرنگی را درون غذاساز یا مخلوط کن بریزید. روغن زیتون و کمی نمک اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. برای هر پیتزا حدود 3 قاشق غذاخوری از این سس استفاده کنید. سس باقیمانده را می توان در یخچال نگهداری کنید و برای پخت های بعدی یا به عنوان سس ماکارونی استفاده کرد.

این طرز تهیه پیتزا مارگاریتا را حتما در منزل امتحان کنید.

 

منبع