خانه » درباره تک فرزندی بیشتر بدانیم
فرزند و والدین

درباره تک فرزندی بیشتر بدانیم

Sending
User Review
0 (0 votes)

تک فرزندی

در اینجا می خواهیم درباره تک فرزندی مطالب مفیدی برایتان بیاوریم. مطالعات نشان داده است که مادران تک فرزند, کودکشان را بیشتر در آغوش می گیرند و او را لمس می کنند, می بوسند و ساعات بیشتری به او توجه می نمایند و با هم صحبت می کنند حتی زمان بیشتری برای بازی با فرزندشان را دارند. هرچه تعاملات و ارتباطات مادران و فرزندانشون بیشتر باشد, حس دلبستگی مثبت تر و بهتری بین مادر و کودک بوجود می آید و این مساله در سلامت روان کودک و حتی در بزرگسالی او نقش مهمی دارد. هر چه مادر ارتباط قوی تر و بیشتری با فرزند خود داشته باشد بیشتر می تواند روی او تاثیر بگذارد. بنابراین مادران کودکان تک یا به اصطلاح یکی یک دانه تاثیر بیشتری روی فرزندشان نسبت به کودکانی که تک نیستند دارند.

 

بعلاوه

مطالعات نشان می دهد که رفتارهای بچه های تک فرزند و بچه هایی که فرزند اول هستند بالغانه تر و مهارت های آنان در صحبت کردن و برقراری ارتباط بیشتر است. به علاوه از آنجایی که آنان وقت و زمان بیشتری را با والدینشان گذرانده اند, توقعات و خواسته های بزرگترها را بهتر درک می کنند. این توانایی ها به آن ها در مدرسه نیز کمک می کند.

توصیه می شود والدینی که یک فرزند دارند وی را به کلاس های ورزشی تیمی ببرند تا فرزندشان یاد بگیرد در اجتماع بودن را و بتواند با دیگران بازی کند و تعامل برقرار کند. اگر این کار انجام نشود احتمال اینکه فرزندشان به سمت فعالیت های تک نفره سوق داده شود بیشتر است بنابراین جهت جلوگیری از این مسئله بهتر است فرندشان را به کلاس ورزش ببرند تا یاد بگیرند با دیگران بازی کنند. تحقیقات نشان می دهد که نوجوانان تک فرزند نسبت به سایر دانش آموزان, نمرات بهتری کسب می کنند و نیز پخته تر می باشند. آنان جدیت بیشتری در زمینه های شغلی و تحصیلی دارند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x