خانه » تخمه مرغ های قهوه ای رنگ سالم ترند یا سفید رنگ
تخمه مرغ های قهوه ای رنگ سالم ترند یا سفید رنگ
تخمه مرغ های قهوه ای رنگ سالم ترند یا سفید رنگ
بهداشت و سلامت

تخمه مرغ های قهوه ای رنگ سالم ترند یا سفید رنگ

Sending
User Review
0 (0 votes)

 تخمه مرغ های سفید و قهوه ای رنگ

اکثر افراد بر این باورند که تخمه مرغ های قهوه ای رنگ، مواد مغزی بیشتری را دارند ،اما اگر باورها را کنار بگذاریم و به مغازه و کارخانه های دامپروری برویم متوجه خواهیم شد که اغلب تخمه مرغ های قهوه ای رنگ بومی می باشند و مرغ هایی که این تخم ها را می گذارند به شکل سالم تری تغذیه شده اند ؛بنابراین این تخم مرغ ها بهتر می باشند.

چه عواملی بر رنگ پوست تخم مرغ ها تاثیر می گذارد؟

همان طور که اشاره کوتاهی به این موضوع شد ، رنگ پرها ، ژنتیک و گونه های متفاوت مرغ ها بر رنگ تخم هایشان تاثیر دارند. توجه داشته باشید که رنگ تخم مرغ به مکان پرورش مرغ ها ارتباطی ندارد ،ما مرغ های پر سفید بومی فراوانی داریم که سالم تغذیه می شوند اما رنگ تخم هایشان سفید است.

چه عواملی بر رنگ پوست تخم مرغ ها تاثیر می گذارد؟
چه عواملی بر رنگ پوست تخم مرغ ها تاثیر می گذارد؟

یکی دیگر از روش هایی که می توان تشخیص داد که تخم آن مرغ در آینده چه رنگی را به خود خواهد گرفت ؛ از هلال گوش آن ها است، پرندگان گوش های کوچکی دارند که در اکثر مواقع در زیر پرهایشان پنهان است ، رنگ پوست هلال گوش مرغ ها نمایان گر رنگ تخم مرغ آن است ؛

به طوریکه اگر پوست مرغ، قهوه ای یا قرمز رنگ باشد ، تخمش قهوه ای یا تنالیته ای از رنگ قهوه ای خواهد داشت ، در غیر این صورت تخم مرغ سفید می شود.

تاثیر شرایط پرورش و محیط مرغ ها بر تخم هایشان

مکان و غذای مرغ ها اهمیت فراوانی دارد، زیراکه او هر آنچه که می خورد مستقیما وارد تخم اش می کند . در این راستا آزمایشی بر مرغ های 14 مرغداری انجام شده است.14 مرغداری را در حومه روستاهای اروپا تحت نظر قرار دادند تا طبق محیط ، نور آفتاب و البته غذایشان ، آن ها را با دیگر مرغ هایی که در کارخانه های سر بسته رشد می یابند مورد قیاس قرار دهند .برای این مرغ ها بهترین دانه ها ، محیط و مواد ارگانیک در نظر گرفته شد ،در پایان با بردن تخم هایشان به آزمایشگاه به چنین نتایجی دست پیدا کردند ؛

تخمه های این مرغ ها چه خواصی دارند

1/3 کمتر کلسترول دارد.

¼ کمتر چربی انباشته شده دارد.

2/3 بیشتر ویتامین A دارد.

2 برابر بیشتر ،امگا 3 و اسیدهای چربی دارد.

3 برابر بیشتر ویتامین E دارد.

7 برابر بیشتر بتاکاروتن دارد.

تخم مرغ های کارخانه ای لزوما از مراکز بومی و ارگانیک وارد بازار نمی شوند, مکان های بومی شرایطی را برای مرغ های رسمی ایجاد می کنند تا آن ها بتوانند آزادانه بچرخند ،از رژیم غذایی سالمی که برایشان قرار داده اند بهرمند شوند و از هوای سالم تنفس کنند. (کلا بدین معنی می باشد که مرغ قادر باشد آزادانه در داخل و خارج از ساختمان مرغداری حرکت کند.)

مساله ای که افراد باید به آن بپردازند رسمی بودن و ارگانیک بودن تخم مرغ ها می باشد نه لزوما رنگ آن ها ، تخمه مرغ های سفید رنگ می توانند به اندازه تخم مرغ قهوه ای مفید باشند . مرغ هایی که سالم تر تغذیه می کنند ، تخم هایی با ویتامین و امگا3 بالاتری را می گذارند که البته هزینه این تخم مرغ ها بیش از دیگر تخم ها می باشد زیرا زمان بیشتری برای پرورش چنین مرغ هایی صرف شده است.

برچسب ها
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x