خانه » آیا بارداری بدون علائم امکان دارد ؟
بارداری بدون علائم
فرزند و والدین

آیا بارداری بدون علائم امکان دارد ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

بارداری بدون علائم

در حالی که اکثر زنان علائم بارداری را تجربه می کنند، مواردی نیز وجود دارد که شاهد بارداری بدون علائم هستند و خبری از تهوع صبحگاهی، حساس شدن سینه ها، وی آر و سوزش سر دل وجود ندارد. ممکن است مادر در کل دوران بارداری هیچ کدام از علائم را احساس نکند. در این صورت مادر دوران بارداری راحتی را سپری می کند.

 

آیا نبود علائم بارداری جای نگرانی دارد ؟

نوع علائم حاملگی در افراد مختلف، متفاوت است. به همین ترتیب شدت علائم نیز در افراد مختلف فرق می کند. هر فردی در بارداری با چالش های خاص خود رو به رو است. حتی در یک فرد هم روز به روز و هفته به هفته تغییراتی ایجاد می شوند و نمی توان ثباتی را انتظار داشت.

ممکن است مادر در بعضی از روز ها همه ی علائم را احساس کند و در بعضی از روز ها بدون علائم باشد و کاملاً احساس خوبی داشته باشد.

 

عدم وجود همه ی  علائم بارداری

مادران بسیاری وجود دارند که اظهار کرده اند در سه ماهه اول بارداری هیچگونه علائمی را مشاهده نکرده اند. برخی از این مادران ابراز نگرانی می کنند که نبود علائم آیا ارتباطی با سلامت جنین دارد یا خیر. به ویژه آن دسته از مادرانی که تجربه ی سقط جنین داشته اند، از این روند احساس نگرانی پیدا می کنند.

بیشتر این نگرانی ها و ترس ها بی اساس هستند. شواهدی وجود ندارد که بدون علامت بودن بارداری را نشانه ی خطر، سقط یا کم وزن و نارس به دنیا آمدن جنین بداند.

دو وضعیتت وجود دارند که کمی نگران کننده هستند و البته این دو وضعیت ربط مستقیم به بدون علامت بودن بارداری ندارند. بلکه تغییر ناگهانی و بدون علامت شدن ناگهانی ایجاد نگرانی می کند.

 

حرکت جنین

یکی از علائمی که در دوران بارداری حس می شود، تحرک و تکان خوردن جنین است. هر گونه کاهش حرکت و یا توقف کامل جنین ممکن است نشانه ای از سقط و از دست رفتن جنین باشد که البته پس از بررسی های دقیق پزشکی می توان در مورد آن اظهار نظر کرد.

گرچه برخی از علائم نسبت به ابتدای بارداری کم می شوند، حرکت جنین نباید تا انتهای بارداری ممتوقف شود. البته برخی از بچه ها تحرک بیشتر و برخی تحرک به نسبت کمتری دارند. در صورتی که تحرک جنین کاهش محسوسی داشته باشد و یا بالکل متوقف شود باید سریعاً برای بررسی شرایط به پزشک مراجعه کرد.

البته توجه داشته باشید که این دنکته در مورد مادرانی است که علائم دارند و ناگهان شاهد از بین رفتن آن ها خواهند بود. اما در مورد مادرانی که از ابتدا علامتی نمی بینند اینگونه نیست.

بارداری بدون علائم به جز در مورد ذکر شده جای نگرانی ندارد.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x