خانه » میکرودرم ابریژن راهی موثر برای درمان پوست
میکرودرم ابریژن
میکرودرم ابریژن
پوست ، مو و زیبایی

میکرودرم ابریژن راهی موثر برای درمان پوست

میکرودرم ابریژن Microdermabrasion

میکرودرم ابریژن یک روش درمانی نسبتا پیشرونده به سطح پوست است که برای بازسازی رنگ و بافت پوست مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع درمان می تواند در بهبود آفتاب سوختگی، چین و چروک ها و خطوط ریز، لکه ها، زخم جوش ها، ملاسما و دیگر آسیب های پوستی، موثر باشد. این روش نیازمند به یک دستگاه اعمال کننده، حاوی یک سطح ساینده برای سایش آرام لایه بیرونی پوست به منظور جوان سازی است.

 

تکنیک ها

یکی از تکنیک های پرمصرف میکرودرم ابریژن، اسپری کردن ذرات ریز اکسید آلومینیوم یا بی کربنات سدیم روی پوست و مکش هم زمان است. میکرودرم ابریژن، یکی از امن ترین روش های درمانی برای انواع پوست ها با هر رنگی محسوب می شود. معمولا به دلیل وجود حداقل یکی از مشکلات پوستی زیر از این روش استفاده می شود:

 

خطوط ریز و چین و چروک ها

  • هیپپیگمنتاسیون، لکه های قهوه ای و لکه های پیری
  • منافذ پوستی و سرسیاه
  • آکنه و اسکار یا جای آکنه روی پوست
  • جای کشیدگی پوست
  • ناهماهنگی بافت و رنگ پوست
  • ملاسما
  • آفتاب سوختگی و آسیب های پوستی ناشی از آن

 

آماده سازی پوست برای میکرودرم ابریژن

این تکنیک درمانی، جراحی پوست معرفی نمی شود و به همین خاطر نیاز نیست برای آماده سازی پوست خود، اقدامات جدی زیادی انجام دهید. اگرچه بهتر است قبل از استفاده از این روش، پزشک خود را از حساسیت های پوستی که پیش از این داشته اید و یا دارید مطلع سازید.

ممکن است به شما توصیه شود یک هفته پیش از میکرودرم ابریژن، از در معرض نور خورشید بودن، استفاده از کرم های برنزکننده و اپیلاسیون پوستتان پرهیز کنید. هم چنین احتمال دارد از شما بخواهند تا سه روز قبل از درمان، از کرم های و ماسک های لایه بردار استفاده نکنید.

قبل از شروع درمان نیز باید آرایش خود را پاک کرده و پوست را به خوبی شست و شو دهید.

 

مراقبت پوست پس از میکرودرم ابریژن

در حقیقت نیاز به روش های مراقبتی خاصی پس از میکرودرم ابریژن نیست اما بهتر است پوست خود را مرطوب نگه دارید. از داروهای موضعی آکنه به مدت حداقل یک روز پس از درمان اجتناب کنید. با استفاده از کرم های ضدآفتاب از پوست خود محافظت کنید.

 

عوارض جانبی میکرودرم ابریژن

از اثرات منفی معمول این روش بر روی پوست می توان به حساسیت خفیف پوستی، تورم و قرمزی اشاره کرد.

ممکن است به شما توصیه شود برای به حداقل رساندن خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن، پس از درمان از یک مرطوب کننده استفاده کنید.  کبودی خفیفی بر روی پوست می تواند ایجاد شود که به فرآیند مکش حین درمان ارتباط دارد.

 

بدین ترتیب می توان میکرودرم ابریژن را یکی از محبوب ترین روش های درمانی اخیر معرفی کرد.

 

منبع