خانه » راه های سلامت نگه داشتن پوست در زمستان
پوست در زمستان
پوست در زمستان
پوست ، مو و زیبایی

راه های سلامت نگه داشتن پوست در زمستان

سلامت نگه داشتن پوست در زمستان

افراد زیادی هستند که با خشکی پوست در زمستان دست و پنجه نرم می کنند. فصول سرد همراهان خوبی برای پوست نیستند. برای مقابله با این مشکل تنها به کار بردن چند راهکار ساده پوست سالم و زیبایی برای شما به ارمغان می آورد.

 

از روغن مناسب استفاده کنید

استفاده از روغن روی پوست صورت و بدن بهترین راه حفظ رطوبت پوست است. روغن های مناسب برای پوست صورت مانند روغن آرگان یا روغن نارگیل پوست را به صورت عمقی رطوبت رسانی کرده و سبب تغذیه پوست و جوانسازی آن نیز می شوند. با این کار التهابات پوستی نیز کاهش پیدا می کند و جوش و آکنه نیز درمان می شوند.

 

لایه برداری هفتگی انجام دهید

پوست های خشک شده و پوسته پوسته سبب افزایش سرعت از دست دادن رطوبت توسط پوست می شوند و مشکل خشکی پوست در زمستان را تشدید می کنند. به همین دلیل لازم است پوست به صورت هفتگی مورد لایه برداری قرار گیرد تا لایه های مرده و خشک شده از ان جدا شوند.

البته باید توجه داشت که در این شرایط حتماً باید از لایه بردار ملایم استفاده شود. برای مثال ترکیب آرد بادام و عسل لایه بردار مناسبی برای فصل زمستان است.

 

پوست را بیش از حد نشویید

شستن بیش از اندازه ی پوست در فصل زمستان و همچنین شستن پوست با آب داغ اشتباه است. این کار باعث می شود چربی محافظ پوست از بین برود. دقت کنید همیشه پوست را با آب ولرم بشویید و حتماً پس از هر بار شستشو از چرب کردن و رطوبت رسانی به پوست غافل نشوید.

 

هوای منزل را مرطوب کنید

مسلماً مرطوب بودن هوا تاثیر مثبتی بر پوست انسان دارد. در واقع کمبود رطوبت هوا در زمستان است که سبب خشکی پوست می شود. استاده از بخور و مرطوب کننده های هوا ر منزل کاری ضروری برای حفظ سلامت پوشت در زمستان محسوب می شود. در صورت در دسترس نداشتن بخور قرار دادن یک ظرف آب روی گاز نیز کفایت می کند.

 

 ضد آفتاب همراه همیشگی

حتی در زمانی که هوا ابری باشد لزوم استفاده از ضد آفتاب حذف نخواهد شد. گرچه نور خورشید در زمستان کم است، پرتوهای مضر آن برای پوست به زمین می رسند و باید پوست را در زمستان نیز از این پرتوها حفظ کرد. روغن نارگیل ضدآفتاب طبیعی به شمار می رود که هم سبب چرب کردن و رطوبت رسانی به پوست می شود هم سبب تغذیه و جوانسازی و ممانعت از پیری می گردد.

 

استرس را مدیریت کنید

استرس تحت هر شرایطی سبب ایجاد چروک های پوستی می شود. در زمستان بیشتر مراقب روحیه خود باشید.

برای حفظ سلامت پوست در زمستان و در تمام فصول دیگر سال، نکات بالا را جرا کنید.

 

منبع