خانه » نحوه پرورش و تفاوت میل ورم و سوپرورم
تفاوت میل ورم و سوپرورم
تفاوت میل ورم و سوپرورم
حیوانات

نحوه پرورش و تفاوت میل ورم و سوپرورم

تفاوت میل ورم و سوپرورم

بدون دانستن تفاوت میل ورم و سوپرورم ممکن است میل ورم های بزرگ و درشت را به جای سوپرورم برای حیوان خانگی خود تهیه کنید و قیمت زیادتر بپردازید.

 

میل ورم درشت

میل ورم های درشت همان میل ورم های معمولی هستند که با استفاده از مواد شیمیایی و هورمون ها پرورش داده می شوند. گاهی مواد شیمیایی که به عنوان آفت کش در پرورش این موجودات استفاده می شود و برای حیات آن ها بی ضرر است سبب درشت شدن اندازه ی آن ها می گردد.

کرم هایی که در اثر استفاده از آفت کش ها زنده می مانند، رشد می کنند و به سوسک تبدیل می شوند یعنی در اثر این مواد دچار جهش نشده اند و سالم هستند.

برای اینکه بدانید کرمی که برای حیوان خانگی خود خریداری کرده اید میل ورم درشت است یا سوپر ورم یکی از آن ها درون فریزر قرار دهید. تفاوت میل ورم و سوپرورم در این است که سوپر ورم پس از قرار گیری در فریزر می میرد اما میل ورم درشت می تواند زنده بماند.

 

تفاوت اندازه میل ورمو سوپر ورم

طول یک سوپر ورم در حدود 66.3 سانتی متر و طول میل ورم معمولی 1.25 تا 1.8 سانتی متر است. البته سوپر ورم ها ضخامت و قطر بیشتری نیز دارند. از دیدگاه حیوان خانگی شما سوپرورم بسیار آبدار تر و جذاب تر است.

 

ارزش غذایی میل ورم و سوپر ورم

ارزش غذایی تقرببی سوپر ورم عبارت است از: 19% پروتئین، 14% چربی، ppm 173 کلسیم، 2% فیبر و 62% رطوبت. مقدار کیتین موجود در آن نیز کم است.

اما میل ورم ارزش غذایی بسیار کمتری دارد. نسبت کلسیم به فسفر در آن مناسب نیست و ساختار اسکلتی اش دارای کیتین بالایی است. به همین دلیل هضم میل ورم برای حیوانات خانگی دشوار است.

 

چاق کردن کرم ها

لارو میل ورم و سوپر ورم در ظرفی که مواد غذایی برایشان تأمین شده باشد زنده می مانند و رشد می کنند. غذای آن ها سبوس، ذرت، جو پرک، غلات صبحانه و جو دو سر است.

سوپر ورم ها بسیار شکمو هستند و عمدتاً در شب فعالیت می کنند. میوه و سبزیجات و حتی استخوان و مغز استخوان نیز دوست دارند.

میل ورم ها فعالیت بسیار کمتری نسبت به سوپر ورم ها دارندو چاق کردن آن ها دشوار است و اگر با سرعت زیاد به آن ها غذا بدهید به سرعت به شفیره تبدیل می شوند. و رشد چندان زیادی نمی کنند.

 

چرخه زندگی

سوپرورم ها تا یک سال هم می توانند به شکل لارو باقی بمانند ولی میل ورم ها نهایتا بین 12 تا 50 روز لارو هستند و زود حشره می شوند.

حیوانات خانگی مانند بیردد دراگون علاقه ی زیادی به سوپر ورم دارند پس هنگام خرید به تفاوت میل ورم و سوپرورم دقت کنید.

 

منبع