خانه » دمنوش به لیمو دمنوشی پر خاصیت
بهداشت و سلامت

دمنوش به لیمو دمنوشی پر خاصیت

دمنوش به لیمو
دمنوش به لیمو

خواص دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو از برگ های گیاهی به همین نام تهیه می شود. به لیمو در سراسر جهان و در تمام کشور ها قابل دسترس است. نام به لیمو به خاطر رایحه ی قوی لیمو در برگ های این گیاه به آن داده شده است. دمنوش برگ های به لیمو خواص زیادی دارد که در این جا به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:

 

خواص دمنوش به لیمو : کاهش وزن

این دمنوش یکی از دمنوشهای لاغری به حساب می آید و می تواند در فرد احساس سیری ایجاد کند و سوخت و ساز چربی ها را نیز افزایش دهد.

 

خواص دمنوش به لیمو : تقویت عضلات

این دمنوش یکی از مکمل های ورزشی محسوب می شود و مواد موثره ی آنتی اکسیدان موجود در آن را با چنین کیفیتی کمتر در دمنوش های دیگر پیدا خواهید کرد. در زمان ورزش با سوخت و ساز بیشتر در بدن رادیکال های آزاد زیادی در بدن تولید می شوند و با نوشیدن چنین دمنوشی می توان فواید سلامتی ورزش را دو چندان کرد.

 

خواص دمنوش به لیمو : کاهش التهاب

با افزایش سن مفاصل بدن دچار التهاباتی می شوند که مصرف این دمنوش می تواند به کم کردن آن ها تا حد زیادی کمک کند. افرادی که به آرتروز مبتلا هستند باید تغذیه مناسب و سرشار از نتی اکسیدان داشته باشند به همین دلیل نوشیدن دمنوش های حاوی آنتی اکسیدان به آن ها توصیه می شود.

 

خواص دمنوش به لیمو : تقویت سیستم ایمنی بدن

استرس ها باعث تولید رادیکال های آزاد در بدن ما می شوند و این مساله سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند. با مصرف دمنوش های حاوی آنتی اکسیدان بالا رادیکال های آزاد به میزان قابل توجهخی از بین رفته و سیستم ایمنی تقویت خواهد شد.

 

 

خواص دمنوش به لیمو : بهبود گوارش

از این دمنوش در طب گذشته برا رفع درد های معده و سوء هاضمه استفاده می کرده اند. این گیاه خواص ضد اسپاسم دارد که به معده آرامش می بخشد و هضم غذا را تسهیل می کند.

 

خواص دمنوش به لیمو : کاهش تب

در طب سنتی آمریکای جنوبی این گیاه با خاصیت افزایش تعریق آن شناخته شده است و از آن برای کاهش تب بهبود بیماری های التهابی استفاده می کرده اند.

 

خواص دمنوش به لیمو : کاهش اضطراب

ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در آن بر تعادل هورمونی نیز اثر گذاشته و باعث آرامش روانی می شود. برای کاهش استرس افراد نیز تجویز می شود.

 

احتیاط

با وجود تمام خواص و فوایدی که برای به لیمو ذکر شد، مصرف آن برای افرادی که به آن آلرژی دارند و هم چنین بیماران کلیوی توصیه نمی شود. در صورت ابتلا به بیماری خاص قبل از اقدام به مصرف دمنوش به لیمو با پزشک خود مشورت کنید.

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید