خانه » کودکان از بازی های غافلگیرکننده چه چیزهایی می آموزند – قسمت 2
فرزند و والدین

کودکان از بازی های غافلگیرکننده چه چیزهایی می آموزند – قسمت 2

  • کودکان از بازی های غافلگیرکننده چه چیزهایی می آموزند - قسمت 2
4
Sending
User Review
0 (0 votes)

کودکان از بازی های غافلگیرکننده و شعبده بازی ها چه چیزهایی می آموزند؟

حال چیزی که در اینجا مورد توجه واقع شده است ؛ غافلگیر کردن کودکان با حقه هایی که قوانین طبیعی و فیزیکی را زیر پا می‌گذارند باعث علاقه مند تر کردن نوزادان به یادگیری بیشتر چیزها می شود .

بعد از آزمایش اسباب‌بازی‌هایی در اختیار نوزادان قرار داده می شود . نوزادان بلافاصله بعد از دیدن اسباب بازی ها توپ یا تراکتوری را قبلا که دیده بودند برگزیدند محققین متوجه شدند که نوزادان در یافتن روشی برای بررسی این اسباب بازی ها می باشند تا قابلیت های غیرمعمول آنان را بیشتر درک کنند و دلیل اینکه آنان با قواعد طبیعی پیرامونشان همخوانی نداشته اند را متوجه شوند .

مغز کودکان و نوزادان را نباید دست کم گرفت آنها خیلی بیش تر از این , ناظر و متوجه اطرافشان هستند .

در این میان نوزادان توپ را به دیوار پرتاب می کردند تا شاید از دیوار عبور کند , درمورد تراکتور نیز به همین منوال از صندلی خود به پایین می انداختند تا شناور ماندن آن را مشاهده کنند و به نحوی اسباب بازی ها را خود , مورد آزمایش قرار دهند .

اسباب بازی هایی که اشکالی ساده تر و هندسی تری دارند و همچنین موجب غافلگیری و تحیرشان شده اند آسان تر در ذهن شان سپرده می شود .

این تحقیقات نشانگر آن است که نوزادان یادگیرنده هایی با مهارت و پیچیده می باشند و اگر غافلگیری ای در میان بازی های آموزنده شان باشد آنها بهتر در مورد پیرامون شان یاد می گیرند  .

می‌توان از همین نکته که وجود اتفاق ‌های عادی در پیرامون ما , افراد می‌توانند آنها را پیش بینی کنند , استفاده کرد تا چیزی پیش بینی نشده را به نمایش گذاشت و کنجکاوی افراد را برانگیخت تا که بهتر مسائل را یاد بگیرند .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x