خانه » تلاش برای بهبود زندگی خود
فرزند و والدین

تلاش برای بهبود زندگی خود

Sending
User Review
0 (0 votes)

چرا افرادی که همواره در حال تلاش برای بهبود زندگی خود هستند روابط بهتری دارند

همان طور که همینگوی می گوید، بهبود اوضاع و رفتارهای خود، کار شرافتمندانه ای است. این می تواند در شناختِ فردی که هستیم به ما کمک کند و ما را قادر سازد برای این که در آینده مردم بهتری باشیم تلاش کنیم. فرد درون ما از نوع ارتباط ما با دیگران شناخته می شود. وقتی ما به دنبال بهبود رفتارهای خود هستیم می توانیم به راحتی روابط مان با دیگران را بهتر کنیم.

نوعِ دیدگاه شما در مورد خود، بر دیدگاه دیگران نسبت به شما تاثیرگذار است

نوع نگاه شما به خود بر نوع نگاه دیگران تاثیر می گذارد. اگر از خود تصور خوبی داشته باشید دیگران هم با شما خوب رفتار خواهند کرد. زمان تمرکز بر بهبود اوضاع خود ممکن است بخواهید عزت نفس را در خود به وجود آورید. زمانی که اعتماد به نفس دارید با وقار تر به نظر می رسید. وقتی مردم با فردی خود ساخته و مطمئن آشنا می شوند نسبت به او حس خوبی دارند. آن ها حس خوب را از شما می گیرند و این می تواند به یک رابطه خوش بینانه و سازنده تبدیل شود.

تلاش برای ثبات درونی شما را به دوست و یاری خواستنی تبدیل می کند

افرادی که نشان می دهند ثبات درونی دارند مورد علاقه و تحسین اطرافیان قرار می گیرند. اگر ثبات را در درون خود حس نمی کنید به خود زمان دهید و در زمان تنهایی به آن فکر کنید. وقتی به درون خود نگاه می کنید و آن را بیشتر می شناسید راحت تر آن چه خوشحال تان می کند را می یابید. برای ثبات درونی دستیابی به آرامش درونی ضروری است.

آدم ها دوست دارند با افرادی وقت بگذرانند که خود واقعی شان را دوست دارند و پذیرفته اند.

تنها زمانی که خود را بپذیرید می توانید رشد کنید. اگر همواره با خود بجنگید انرژی کافی برای بهتر نمودن خود نخواهید داشت. بنابراین اگر می خواهید با دیگران روابط بهتری داشته باشید باید خود را بپذیرید. آدم ها دوست دارند با افرادی وقت بگذرانند که خود را دوست دارند.

شما آن چه هستید را جذب می کنید

اگر در مسیر زندگی موفق هستید احتمالا دوستانی شبیه به خود خواهید یافت. افرادی که شبیه به هم فکر می کنند یکدیگر را جذب می کنند.

بجای توقع از شریک زندگی، سعی کنید خود رابطه را بهبود بخشید

اگر در رابطه هستید باید حس استقلال سالم داشته باشید تا رابطه خود را قوی تر کنید. اگر بیشتر از هر کسی به خود تکیه کنید احساس امنیت بیشتری خواهید داشت.

 

با بهبود اوضاع و زندگی کمتر به خود آسیب خواهید رساند

وقتی سعی می کنید اوضاع خود را بهبود بخشید ناخوداگاه از تخریب خود دور می شوید. تمرکز بر روی خصوصیات خوب خود و تلاش به منظور ارتقاء و حفاظت از آن نه تنها به شما کمک می کند فرد بهتری باشید بلکه شما را از تضعیف خود نیز باز خواهد داشت. وقتی دست به خود تخریبی نزنید کمتر از روابط مختلف دوری خواهید کرد و با بقیه ارتباط های با معنی تری خواهید داشت.

ایجاد تغییر در خود برای شما و اطرافیان تان مفید است. با این کار وارد روابط بهتری خواهید شد.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x