خانه » همه چیز درباره سگ هاسکی سیبری
همه چیز درباره سگ هاسکی
همه چیز درباره سگ هاسکی
حیوانات

همه چیز درباره سگ هاسکی سیبری

همه چیز درباره سگ هاسکی

ما در این مقاله همه چیز درباره سگ هاسکی را برایتان آورده ایم. بی شک هاسکی یکی از زیباترین نژادهای سگ است و طرفداران زیادی دارد به علاوه هوش بالایی درد و تربیت پذیری بالایی دارد. اگر قصد خرید سگ هاسکی را دارید بهتر است قبل از آن اطلاعاتتان را راجب بهش بالا ببرید و ببینید شرایط نگهداریش را دارید یا نه زیرا تنها نباید گول ظاهر زیبایش را بخورید.

 

سگ هاسکی بومی کجاست؟

سگ هاسکی بومی شمالی شرقی سیبری است و در گذاشته بیشتر از آن برای حمل بار به آسیا استفاده می شد زیرا تحمل سرما و سختی راه را داشتند. به غیر از آن نگهبان گله گوزن ها نیز بودند. اما امروزه جز محبوب ترین و درجه یک ترین نژاد سگ خانگی محسوب می شود.

 

شک ظاهری

اندازه و هیکل هاسکی متوسط است بدن او عضلانی است. معمولا بدنش یا سفید و سیاه است و یا نارنجی و سفید. دمپ پهن و چشم های زیبا و گیرایی دارد. هاسکی نر کمی بزرگتر از ماده آن است. چشم هایشان رنگ های مختلفی دارد برخی از آن ها چشمان آبی دارند و برخی دیگر قهوه ای. جالب اینجاست که بعضی از آن ها چشم هایشان یک رنگ نیست مثلا یک چشمشان قهوه ای است و چشم دیگرشان آبی. زیر بدنش معمولا سفید یکدست است.

 

نکات مهم برای نگهداری از سگ هاسکی

نگهداری از سگ هاسکی علی رقم ظاهر زیبایش کمی دشوار است.

 

ریزش مو

می توان گفت نسبت به سگ های دیگر ریزش موهایش بسیار بیشتر است. از آنجایی که این سگ برای مناطق سردسیری است، دو لایه مو دارد. فصل ریزش موهای هاسکی، بهار و پاییزاست و هر بار حدود سه هفته طول می کشد و طی این مدت باید شانه به دست باشید تا موهایش خانه را پر نکند.

 

خوی درندگی

خوی درندگی این نژاد نسبتا زیاد است و ممکن است به حیوانات کوچک تر اطرافش آسیب بزند. البته بوده اند کسانی که در کنار گربه و یا دیگر حیوانات، هاسکی را نگهداری کرده اند.

 

سرو صدای زیاد

جالب است بدانید اگر حوصله این سگ زیبا سر برود زوزه های غمباری می کشد که می تواند باعث ناراحتی و اعتراض همسایه ها شود. در کل پرسر و صدا است.

 

گرمازدگی

همانطور که در بالا اشاره کردیم هاسکی ها اهل سیبری هستند بنابراین برای هوای سرد آفریده شده اند. اگر محل زندگیتان گرم باشد باید مدام کولر روشن کنید و مراقب باشید تا حیوان گرمازده نشود.

 

پرجنب و جوش

از آنجایی که هاسکی ذاتا حیوان خانگی نیست و سگ سورتمه است، توقع نداشته باشید یک گوشه درازبکشد. باید او را مدام بیرون ببرید و بدانید که در خانه هم حسابی شیطونی خواهد کرد.

حال همه چیز درباره سگ هاسکی را می دانید.

 

منبع