خانه » اهمیت ورزش زنان در خانه
ورزش زنان در خانه
ورزش زنان در خانه
بهداشت و سلامت سرگرمی

اهمیت ورزش زنان در خانه

ورزش زنان در خانه

به لطف شیوع کرونا در دنیا میزان طرفداران ورزش های آنلاین 400% رشد داشته است. ورزش زنان در خانه در این میان رشد بهتری داشته است. البته مدت زیادی است که ورزش کردن زنان در خانه مورد توجه واقع شده است.

 

ورزش در پذیرایی

این روز ها مردم زیادی در استودیو ها، پارک ها و باشگاه های بزرگ ورزش می کنند و با رعایت فاصله فعالیت های خود را ترک نکرده اند. اما بسیاری از افراد نیز پذیرایی خانه ی خود را به باشگاهی برای خود مبدل ساخته اند و با استفاده از برنامه های آنلاین و ویدئو هایی ورزشی اقدام به انجام تمرینات کرده اند. به ویژه در این روزهای کرونایی ورزشکاران حرفه ای معروفی مانند فوتبالیست ها همگی مردم را به این امر تشویق و ترغیب کرده اند.

 

اهداف زنان در ورزش

پژوهش ها نشان می دهد ورزش کردن برای برخی از زنان امر دشواری به نظر می رسد. زیرا زنان مسئولیت های زیادی در خانه به عهده دارند. ورزش کردن در خانه این امکان را فراهم می کند تا با داشتن حریم خصوصی مناسب، امنیت و راحتی بتوانند ورزش کنند.

ورزش زنان در خانه همچنین دارای فواید اقتصادی و زمانی نیز هست. با ورزش کردن در خانه علاوه بر صرفه جویی در هزینه ی باشگاه، زمان رفت و آمد نیز برای رسیدن به باشگاه هدر نخواهد رفت.

به لطف شبکه های اجتماعی، زنان می توانند گروه های آنلاین زیادی برای عضو شدن و همراهی در برنامه های ورزشی خود در خانه پیدا کنند.

 

مربی های مجازی

شبکه های مجازی مانند اینستاگرام مربی های ورزشی زیادی را در خود دارد که فعالیت های خوبی را ارائه می کنند. صفحه های ورزشی پر طرفدار علاوه بر اینکه برنامه های ورزشی را به اشتراک می گذارند، دانش دنبال کنندگان خود را درمورد انواع ورزش ها نیز بالا می برند. به اشتراک گذاشتن تصاویر و استوری ها خود بالا برنده ی انگیزه برای ورزش کردن در خانه است.

 

اهمیت ورزش در خانه

ورزش کردن در خانه این امکان را ایجاد می کنند تا هر فردی هر روز و در زمان بندی منظم بدون وجود مشکل رفت و آمد به انجام تمرینات ورزشی بپردازد. این امر کمک می کند تا افراد بتوانند اضافه وزن خود را کم کنند و بدنی سالم تر داشته باشند.

سالم بودن تک تک اعضای جامعه به ویژه بانوان یک جامعه تاثیر مهمی بر پیشرفت سلامت عمومی در کل جامعه خواهد داشت زیرا هر زن مسئولیت یک خانواده را بر عهده دارد و سالم بودن وی یعنی سلامت روانی تمام اعضای خانواده. به همین دلیل لازم است برای گسترش و افزایش جذابیت ورزش در خانه تمهیداتی اندیشیده شود.

ورزش زنان در خانه برنامه ای منظم برای حفظ سلامتی آن ها و امری بسیار مهم و ضروری است.

 

منبع