خانه » تمرینات یک دقیقه ای ورزش در خانه
ورزش و تناسب اندام

تمرینات یک دقیقه ای ورزش در خانه

ورزش در خانه
ورزش در خانه

تمرینات یک دقیقه ای استقامتی ورزش در خانه

ورزش در خانه با انجام تمرینات یک دقیقه ای شدید و دارای وقفه به میزان 85 تا 100% از ظرفیت قلب شما را استفاده می کند. درحالیکه تمرینات روتین و معمولی نهایتاً 50 تا 70% از ظرفیت قلب را استفاده می کنند.

مطالعات نشان می دهد انجام تمرینات یک دقیقه ای ورزش در خانه مزایای سلامتی بسیاری برای افراد خواهد داشت.

 

پژوهش های انجام شده در مورد تمرینات یک دقیقه ای ورزش در خانه

آخرین تحقیقات انجام شده نشان می دهند که این نوع از ورزش های شدید یک دقیقه ای به عنوان تمرینات استقامتی در نظر گرفته می شوند. تاثیرات این نوع ورزش در خانه بر آمادگی قلبی و ریوی به اثبات رسیده است. افرادی که حد اقل سه بار در هفته اینگونه ورزش هایی را انجام می دهند آمادگی جسمانی بسیار بهتری نسبت به دیگران دارند و در فعالیت های دوندگی موفق تر هستند.

از طرفی این نوع ورزش در خانه که شدید انجام می شود به دلیل نبود مربی و عدم اطلاعات ورزشی فرد می تواند گاهی آسیب زننده به جسم و مغز باشد.

 

مزایای سلامتی انجام تمرینات یک دقیقه ای ورزش در خانه

انجام این نوع ورزش های استقامتی یک دقیقه ای با استراحت های کوتاه بین آن ضد پیری است و بروز برخی از ژن های شتاب دهنده ی پیری را کاهش می دهد.

هورمون های گرسنگی را کنترل می کند و موجب تعادل هورمونی در بدن می شود. ورزش های شدید یک دقیقه ای می تواند به چربی سوزی سریع در بدن شما نیز منجر شود.

 

پیشنهاد تمرینات یک دقیقه ای برای ورزش در خانه

این نوع تمرینات باید همانند هر ورزش دیگری زمانی برای گرم کردن پیش از شروع ورزش و زمانی برای سردکردن بدن پس از اتمام ورزش داشته باشند.

برای مثال تمریناتی مانند درجا دویدن، پرش درجا، طناب بازی و اسکوات از جمله تمریناتی هستند که می توان در کمتر از یک دقیقه با فشار زیاد آن ها را انجام داد و سپس 10 ثانیه استراحت کرد و دوباره تمرینات شدید.

 

سخن آخر

نداشتن وقت کافی مهمترین دلیلی است که افراد از ورزش کردن سر باز می زنند. تحقیقات اخیر نشان می دهند که شما با صرف روزانه 10 دقیقه زمان (که شامل تنها یک دقیقه تمرین شدید است) می توانید از تمام مزایای سلامتی یک ورزش 45 دقیقه ای یا دوچرخه سواری و دویدن 45 دقیقه ای بهره ببرید. سی دی ها و فیلم های آموزش زیادی نیز برای همراهی شما از طریق تلویزیون خانه وجود دارد.

به علاوه ورزش هایی که در مدت زمان طولانی تر در خانه انجام می شوند احتمال آسیب ورزشی افراد را بیشتر خواهند کرد. برای انسان امروزی که شاید فرصت زیادی برای ورزش کردن نداشته باشد تمرینات ورزش در خانه جایگزین خوبی است.

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید