خانه » مراحل بوتاکس مو چیست ؟
مراحل بوتاکس مو
مراحل بوتاکس مو
پوست ، مو و زیبایی

مراحل بوتاکس مو چیست ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

مراحل بوتاکس مو

مراحل بوتاکس مو به طور کلی شامل شستن، استعمال مواد روی مو، آب کشی و خشک کردن مو ها با حرارت است. این مراحل بوتاکس مو با توجه به محصولات بوتاکس مو و تجربیات افراد تفاوت های ریزی در آرایشگاه ها می تواند داشته باشد.

 

مراحل بوتاکس مو : شامپو کردن

ابتدا مو ها باید با یک شامپوی مناسب برای حذف هر گونه چربی از مو ها دو بار شسته شوند. زیرا مواد بوتاکس مو باید روی ساقه ی تمیز مو ها اعمال شود تا حد اکثر نفوذ را داشته باشد. مو ها را به خوبی در این مرحله آب کشی کنید.

 

مراحل بوتاکس مو : خشک کردن

پس از شسشوی کامل مو ها باید آن را با حوله آب گیری کنید و مو ها را با سشوار با حرارت ملایم تا 80% خشک کنید. در این مرحله مو ها باید کمی نم دار باقی بمانند. سپس مو ها را شانه کنید تا احیاناً اگر گره ای در آن ها وجود دارد باز شود. در برخی از آرایشگاه ها برای خشک کردن در این مرحله از سشوار استفاده نمی کنند.

 

مراحل بوتاکس مو : آماده سازی مخلوط بوتاکس مو

متناسب با دستور محصولی که استفاده می کنید مقداری از آن را با آب گرم مخلوط کرده و دقت کنید مخلوط کاملاً یکدستی داشته باشید.

 

مراحل بوتاکس مو : آغشته کردن مو ها به مواد بوتاکس

مو ها را باید در این مرحله به 4 قسمت تقسیم کرد. تقسیم کردن همانند رنگ کردن مو برای اطمینان از رسیدن مواد به تمامی نقاط مو است. مواد را به صورت یکنواخت روی ساقه ی مو ها پخش کنید. درست مانند رنگ مو! تمام ساقه های مو باید به مواد بوتاکس آغشته شوند و کلاه رنگ مو روی آن بگذارید.  در این مرحله تفاوت هایی در دستور اجرا وجود دارد.

می توان به مواد زمان داد تا 45 دقیقه روی مو ها بمانند و سپس 20 دقیقه با سشوار حرارت داد و یا اینکه تنها 20 دقیقه با سشوار حرارت دهی شود. اگر بوتاکس مو در خانه انجام می شود این مرحله با سشوار معمولی و در آرایشگاه با سشوار کلاهی انجام می شود. حرارت برای نفوذ مواد بوتاکس به درون ساقه ی مو ها لازم است.

 

مراحل بوتاکس مو : شستن

در این مرحله مو ها به طوری که 50 یا 80% تمیز شوند آب کشی می کنند. کمی از مواد بوتاکس باید برای مرحله بعد روی مو ها بماند.

 

مراحل بوتاکس مو : سشوار یا اتو

در این مرحله با استفاده از سشوار یا اتو مو ها با حرارت صاف می شوند و باقی مواد بوتاکس به خوبی در ساقه مو نفوذ می کند. استفاده مجدد از بوتاکس مو هر 1 تا 3 ماه انجام می شود.

در انتهای مراحل بوتاکس مو و پس از خشک شدن مو ها، نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x