خانه » خلق زیبایی با نان فوکاسیا
طرز تهیه نان فوکاسیا
طرز تهیه نان فوکاسیا
سرگرمی

خلق زیبایی با نان فوکاسیا

طرز تهیه نان فوکاسیا

آشپزی در خانه را به عنوان یکی از بهترین و آموزنده ترین سرگرمی ها برای فرزندان فراموش نکنید. برای مثال طرز تهیه نان فوکاسیا می تواند انقدر زیبا و هنرمندانه باشد که بچه ها را عاشق شیرینی پزی کند. در این مطلب علاوه بر آموزش دستور پخت نان فوکاسیا تصاویری زیبا از خلق هنرمندانه را با هم نظاره می کنیم.

 

نان فوکاسیا چیست؟

نان فوکاسیا نوعی نان ایتالیایی حجیم است. این نان را با سبزیجات و روغن زیتون و نمک طعم دار می کنند. چیدمان سبزیجات روی نان فوکاسیان می تواند ظاهری شبیه پیتزا به آن به آن بدهد.

ایتالیایی ها معمولاً این نان را در تهیه ساندویچ و یا در کنار غذا های گوشتی مصرف می کنند.

 

مواد لازم برای تهیه نان فوکاسیا

4 پیمانه آرد

نصف قاشق غذا خوری نمک

یک چهارم قاشق چای خوری مخمر

2 پیمانه آب

2 قاشق غذا خوری روغن زیتون

2 قاشق غذا خوری ادویه ایتالیایی

 

دستور تهیه

ابتدا آرد، نمک و مخمر را در ظرفی ریخته و با هم مخلوط کنید. در این مرحله باید دو پیمانه آب را به تدریج به آن بیفزایید و به خوبی هم بزنید تا خمیر یک دستی حاصل شود. حالا روی ظرف را با تکه ای نایلون بپوشانید. این خمیر به 18 ساعت زمان برای استراحت نیاز دارد نا پف کند و حجم آن دو برابر شود.

حالا روی یک سطح صاف کمی آرد بپاشید تا از چسبندگی خمیر به سطح جلوگیری کند و خمیر را روی آن ورز دهید. بعداز مرحله ی ورز دادن نیز به نیم ساعت زمان برای استراحت خمیر نیاز است. در این مرحله می توانید خمیر را به صورت ضخیم روی سینی فر پهن کنید و روی ان را با روغن زیتون چرب کرده، ادویه ایتالیایی بپاشید و یا سبزیجات تزیین کنید.

 

پخت نان های زیبا

برای پخت نان فوکاسیا 25 دقیقه زمان در فر 425 درجه فارنهایت نیاز داریم. پیش از قرار دادن نان ها در فر می توانید به زیبایی تصاویر زیر نان خود را تزیین کنید و سرگرمی جذابی همراه فرزندان خود داشته باشید.

 

نان پخته شده فوکاسیا
نان پخته شده فوکاسیا
تهیه نان فوکاسیا
تهیه نان فوکاسیا
طرز تهیه نان فوکاچیا
طرز تهیه نان فوکاچیا
هنرمندی روی نان فوکاچیا
هنرمندی روی نان فوکاچیا
طرز تهیه نان فوکاچا
طرز تهیه نان فوکاچا
نان فوکاچیا
نان فوکاچیا
نان فوکاسیا
نان فوکاسیا
هنر در آشپزی
هنر در آشپزی

 

نکات آخر

فوکاسیا نوعی نان است نه شیرینی و باید همراه با غذا سرو شود. به جز زمانی که برای استراحت خمیر آن نیاز است، حدود سی دقیقه برای آماده سازی و سی دقیقه برای پخت کافی است. نان فوکاسیا نان بسیار خوبی برای وعده ی صبحانه و همچنین میان وعده هاست. مقدار موادی که در دستور ذکر شده است برای 4 نفر کافی است. مطمئن باشید بچه ها از پخت این نان بسیار شادمان خواهند شد.

با اموختن طرز تهیه نان فوکاسیا و با الگو گیری از تصاویر هنرمندی خود را به نمایش بگذارید.

 

منبع