خانه » یونیفرم های مهمانداران ؛ فشن در آسمان
چی بپوشم ؟

یونیفرم های مهمانداران ؛ فشن در آسمان

Sending
User Review
0 (0 votes)

یونیفرم های مهمانداران ؛ فشن در آسمان

لباس های گوناگونی برای مدهای مختلف طراحی می گردد ,تمام مشاغل یونیفرم و لباس خاص خود را دارند که هر کدام نشان از فرهنگ ,ماهیت و زیبایی آن کشور و شغل می باشد. باید گفت که یکی از شیک پوش ترین مشاغل ؛ خلبانی و مهمانداری است و البته طراحان بسیاری در این مد فعالیت و علاقه نشان می دهند و سعی می کنند با یکدیگر رقابت کنند.

این بار ما طراحی زیبایی در خط هوایی چین مشاهده می کنیم که رهبری گروه هنرمندان زیر نظر طراحان به نامی همچون Balenciaga و Lacroix می باشد , این لباس ها از آن چه که افراد انتظار می کشند بسیار متفاوت و زیباتر می باشد به طوری که برخی ها ترجیح می دهند آن ها را برای مهمانی ها و مناسبت های گوناگون دیگرشان تهیه کنند و بپوشند.

Laurence Xu که یکی از همین طراحان لباس است ,الگوهایی مدرن با در نظر گرفتن اصول سنت ای که وجود دارد , یونیفرم های هواپیمایی  Hainan را طراح کرده , وی نوعی به روز رسانی در الگوهای سنتی اِعمال کرده که آن ها را چشم نواز جلوه می دهد ,

او برای آن که به مخاطبان مد نشان دهد که الگوهای طراحی شده وی عملی و کاربردی می باشند ,نمونه ای از آن ها را دوخته و خلبان هایی را به آن ها آراسته است که البته با این کارش دیگر هیچ جای شبه ای برای بد بودن آثارش باقی نمی گذارد.

او در نمایشگاهی  4 ژوئیه در پاریس در سال 2017 آثارش را به نمایش همگان گذاشت ,دسته بندی مدل ها به این صورت می باشد ؛ مدل لباس های براق، باریک و کت های مخصوص (برای زنان) و کت و شلوار (برای مردان) استفاده می شود.

 

 

ترکیب دو فرهنگ مجزا در یک لباس ؛

این لباس ها ترکیب ویژگی های مختلف دو فرهنگ متمایز است. خطوط هوایی Hainan توضیح می دهد که ” ترکیب عناصر زیبایی شناسی شرق کلاسیک و مدرن با ظاهر کلاسیک مدرن غربی، بیانگر پرورش قدرت در این حیطه و ورود مدی جدید به لباس ها و یونیفرم ها می باشد.

بدین ترتیب ، مفهوم یک لباس و چیزی که افراد می خواهند در محل کار خود از آن بهرمند گردند با پرهیز از متاع و مدل های خسته کننده و یکسان و بوجود آوردن چیزی که شاغلین برای پوشیدن به آن افتخار می کنند , بوجود می آید و دوخته می شود.

Cheongsam از برجسته ترین لباس های زنانه سنتی چین است.حال آنکه با استفاده از الگوی الهام گرفته شده از هنر شرقی، (تصاویری مثل ابرها چاپ شده در امتداد یقه خود را با یک جایگزین دریایی و کوه نقاشی در قسمت پایین تر) به گونه ای سنت را امروزی کرده است.

اگر چه یک ظاهر جدید با نام تجاری جدید است اما Laurence Xu طرح های خود را با استفاده از الهام گرفتن از هنر شرق و تاکید وی بر این هنر , این لباس ها را به نسل قبلی برده و آن ها به شکلی مدرن در آورده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x