خانه » آیا می دانید از چند هفتگی جنسیت جنین مشخص میشود ؟
از چند هفتگی جنسیت جنین مشخص میشود
از چند هفتگی جنسیت جنین مشخص میشود
فرزند و والدین

آیا می دانید از چند هفتگی جنسیت جنین مشخص میشود ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

از چند هفتگی جنسیت جنین مشخص میشود ؟

یکی از متداول ترین سوال ها در دوران بارداری این است که از چند هفتگی جنسیت جنین مشخص میشود ؟ باید گفت که در اکثر موارد بین هفته هجدهم تا بیستم با انجام دادن یک سونوگرافی معمولی، پزشک می تواند جنسیت فرزند را به مادر بگوید.

البته مواردی وجود دارد که وضعیت قرار گیری جنین در رحم مادر به گونه ای است که به راحتی نمی توان جنسیت ان را تشخیص داد. اگر جنین خود را جمع کرده باشد یا پشت به تصویر سونوگرافی باشد، باید تا زمانی که خود را حرکت دهد و در وضعیت جدیدی قرار بگیرد صبر کرد. به همین دلیل نمی توان به طور قطع گفت که در چه هفته ای جنسیت جنین قابل تشخیص است.

 

آرمایش مشکلات ژنتیکی

اگر به خاطر شرایط خاص، مادر در هفته شانزدهم آزمایش بررسی مشکلات ژنتیکی انجام دهد نیز می تواند از جنسیت جنین خود مطلع شود. چنین آزمایشی معمولاً برای مادران بالای 35 سال تجویز می شود و با فرو کردن سوزنی به داخل رحم و برداشتن کمی از مایع آمنیوتیک انجام می شود. البته انجام این آزمایش بدون خطر نیست و از آن برای تعیین جنسیت جنین استفاده نمی شود. اما می تواند جنسیت جنین را نیز تعیین کند.

 

آزمایش کروموزومی

آزمایش دیگری نیز وجود دارد که کروموزوم های جنین را بررسی می کند و CVS نام دارد. این آزمایش در طول سه ماهه اول بارداری برای تشخیص نقص کروموزومی جنین انجام می شود. البته در شرایط خاصی چنین آزمایش های تجویز می شوند. این آزمایش نیز می تواند مانند آزمایش ژنتیکی جنسیت جنین را نیز مشخص کند.

 

تعیین جنسیت از ضربان قلب

گاهی برخی از افراد ادعا می کنند که می توان جنسیت جنین را از روی ضربان قلب تخیص داد. اما این فقط نوعی قصه پردازی قدیمی است که ضربان قلب جنس پسر تند تر از دختر است. هیچگونه اثبات علمی برای تشخیص جنسیت جنین از روی ضربان قلب و یا حتی وضعیت های دیگر بارداری وجود ندارد.

 

صحت تعیین جنسیت با سونوگرافی

در ماه پنجم بارداری و حدود هفته ی 18 تا 20 بارداری اندام جنسی جنین تشکیل شده و در سونوگرافی قابل رویت است. تعیین جنسیت جنین از روی سونوگرافی با صحت 95 درصدی انجام می شود.

 

روش های دیگر

در طول تاریخ صبر مادران برای فهمیدن جنسیت فرزند کم بوده است و دست به ابداع هایی برای اطمینان از جنسیت فرزند خود می زده اند که شامل تشخیص از شکل بر آمدگی شکم، تشخیص ار حالات تهوع صبحگاهی، پاندول وار حرکت دادن یک جسم فلزی مثل سوزن یا حلقه ازدواج و تشخیص از روی جهت حرکت آن و … هستند که هیچکدام نمی توانند جنس جنین را تعیین کنند یا حتی مشخص کنند از چند هفتگی جنسیت جنین مشخص میشود.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x