خانه » آیا احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت وجود دارد ؟
خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت
خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت
فرزند و والدین

آیا احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت وجود دارد ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت

خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت باعث می شود پدر و مادر کل طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک و وسایل او را به رنگی خریداری کنند که نباید. با انجام سونوگرافی و یا مشخص شدن شکل ناحیه تناسلی جنین می توان جنسیت او را تشخیص داد و اعلام کرد. اما، برای برخی از خانواده ها این پیش بینی درست از آب در نمی آید. چه در سونوگرافی معمولی و چه در سونوگرافی سه بعدی احتمال خطا به ویژه برای انجام دهنده تازه کار سونوگرافی وجود دارد.

در مورد اینکه چند درصد از جواب های سونوگرافی خطا هستند، اطلاعات دقیقی در دسترس نیست زیرا نهایتاً معلوم نمی شود که کدامیک خطا بوده اند و والدین این خطاها را به صورت دقیق گزارش نمی کنند.

 

سونوگرافی زود هنگام

بهترین زمان برای تعیین جنسیت بین هفته هجدهم تا بیستم بارداری است که دستگاه تناسلی خارجی جنین شکل گرفته است. قبل از این زمان، اندام جنین هنوز شکل نگرفته و پس از این زمان به دلیل رشد جنین و بزرگ شدن دست و پا امکان خطا وجود دارد.

 

تجهیزات سونوگرافی

تمام دستگاه های سونوگرافی یکسان ساخته نشده اند. برخی از دستگاه ها نیز قدیمی هستند و ممکن است تصویری نشان بدهند که در تشخیص خطا ایجاد شود.

عدم همکاری جنین

گاهی موقعیت قرارگیری جنین طوری است که امکان رویت اندام تناسلی و تشخیص جنسیت وجود ندارد. برای حل این مسأله معمولاً سونوگرافی را در زمان دیگری تکرار می کنند.

 

تجربه

تجربه ی فردی که سونوگرافی را انجام می دهد نیز در تشخیص صحیح اثر دارد. ممکن است جنسیت جنین دختر باشد اما به خاطر اشتباه کردن در رویت بند ناف، پسر تشخیص داده شود.

 

وزن مادر

این یک واقعیت است که اضافه وزن مادر و چاقی باعث می شود کیفیت تصویر سونوگرافی کم شود. این مسأله می تواند در تشخیص جنسیت جنین اختلال ایجاد کند. اگر عوامل مشکل ساز قبلی همراه با چاقی مادر دست به دست هم بدهند احتمال خطا بیشتر خواهد شد.

 

وقتی اشتباه رخ می دهد

برخی از والدین که نسبت به جنسیت جنین خود حساس هستند، در صورت اشتباه در تعیین جنسیت، ما ها انتظار فرزندی را می کشند که در نهایت با جنینی از جنس مخالف رو به می شوند و این مسأله می تواند ایجاد ناراحتی شدید و حتی شوک در والدین بکند.

گاهی شدت شوک روانی وارد شده به حدی زیاد است که مادر پس از تولد نمی تواند فرزندa را بپذیرد زیرا تصورش این است که فرزند او را عوض کرده اند. این امر بر سلامت روحی و روانی خانواده و به ویژه نوزاد تازه متولد شده اثر سوئی بر جا می گذارد.

به همین دلیل در نظر گرفتن احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت برای حفظ سلامت روانی مهم است.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x