خانه » طرز تهیه اسموتی چربی سوز
اسموتی چربی سوز
اسموتی چربی سوز
غذا و نوشیدنی

طرز تهیه اسموتی چربی سوز

اسموتی چربی سوز

پیش از دستور تهیه اسموتی چربی سوز ، بیایید کمی راجع به چربی و کلسترول با هم صحبت کنیم. کلسترول دغدغه ی ذهنی افراد بسیاری است. اما، باید بدانید که بدن این ماده را برای تولید آنزیم ها و هورمون های ضروری بدن مصرف می کند. کلسترول تا اندازه ی مشخصی برای بدن ضروری و حیاتی است.

 

انواع کلسترول

کلسترول را در دو دسته ی کلی تقسیم بندی می کنند. LDL یا لیپو پروتئین کم چگالی، به عنوان کلسترول بد شناخته شده است و HDL یا لیپو پروتئین پر چگالی به عنوان کلسترول خوب شناخته شده است. کلسترول خوب اثرات مثبتی در بدن دارد و کلسترول بد می تواند در جداره ی رگ ها پلاک تشکیل دهد و به بیماری های قلبی و عروقی منجر شود. تغذیه ی صحیح به کاهش کلسترول بد در خون کمک می کند.در ادامه برخی از میوه ها و گیاهانی را که بر کاهش کلسترول بد تاثیر دارد، معرفی خواهیم کرد.

 

میوه ها

سیب، مرکبات و گلابی از جمله میوه هایی هستند که خاصیت چربی سوزی دارند. وجود موادی نظیر پکتین، پلی فنول، فیتوسترول، ویتامین سی، فولات و فلاوونوئید در این میوه ها به کاهش کلسترول بد کمک می کند.

 

سبزیجات و دمنوش چای سبز

دمنوش چای سبز به چربی سوزی معروف است. موادی مانند کاتچین در چای سبز وجود دارند که مانع از جذب کلسترول در روده و سبب حذف آن از بدن می شوند. سبزیجاتی مانند چغندر (لبو) و اسفناج نیز بهعنوان چربی سوز شناخته شده اند.

 

دیگر چربی سوز ها

تخم کتان، سرکه سیب و زنجبیل نیز از مواد چربی سوز شناخته شده ای هستند که در ادامه در تهیه اسموتی چربی سوز از آن ها استفاده خواهیم کرد.

 

نوشیدنی چربی سوز سیب، خیار، لیمو و زنجبیل

2 عدد سیب، 1 عدد خیار، یک بند انگشت زنجبیل تازه و یک عدد لیمو برای تهیه این اسموتی لازم است. سیب و خیار و زنجبیل را در آبمیوه گیری عصاره گیری کنید در انتها لیمو ترش را در آن بفشارید.

 

نوشیدنی پرتقال و گلابی

برای تهیه این نوشیدنی چربی سوز، 2 عدد پرتقال، دو عدد گلابی، یک بند انگشت زنجبیل، یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی، یک قاشق غذا خوری سرکه سیب لازم دارد. همانند دستور قبلی، گلابی و پرتقال و زنجبیل را آبگیری کنید. در انتها عسل و سرکه را اضافه کرده و میل نمایید.

 

اسموتی سبز چغندر

یک پیمانه چغندر

سه چهارم پیمانه اسفناج

یک پیمانه دمنوش چای سبز خنک شده

یک عدد سیب ترش

یک عدد پرتقال

یک تکه زنجبیل

یک قاشق غذا خوری پودر تخم کتان

یک قاشق غذا خوری سرکه سیب

یک قاشق غذا خوری عسل

این مواد را در چند مرحله در غذا ساز بریزید و مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شوند. اسموتی چربی سوز شما آماده است.

 

منبع