خانه » ورزش های چشم جایگزینی برای عینک های مطالعه
ورزش های چشم جایگزینی برای عینک های مطالعه
ورزش های چشم جایگزینی برای عینک های مطالعه
بهداشت و سلامت سرگرمی

ورزش های چشم جایگزینی برای عینک های مطالعه

Sending
User Review
0 (0 votes)

چند حرکتی ورزشی برای چشم

حرکات ورزشی چشم برای افرادی که در طول روز با چشم خود زیاد کار میکنند یا  کار آنها بیشتر با کامپیوتر هست بسیار مفید می باشد. این تمرینات به رفع خستگی چشم کمک میکند. حتی ممکن است این حرکات نیاز شما را به عینک  طبی کاهش دهد.

تمرینات ورزشی مخصوص چشم

1- در یک حالت مطلوب و راحتی بنشیند کف دستانتان را بر روی چشمهایتان بگذارید به طوری که در هنگام باز و بسته کردن چشمهایتان مقدار بسیار کمی نور وجود داشته باشد . این ورزش را به مدت چند دقیقه هر روز انجام دهید .

2.با چشمانی بسته بنشینید نفس های عمیقی بکشید نوری در مقابل چشم هایتان قرار دهید ( چراغ شصت و تا صد وات ) با همان چشمان بسته صورتتان را از طرفی به طرف دیگر بچرخانید این کار را برای سه دقیقه انجام دهید و در آخر تمرین قبلی را که ذکر کردیم را انجام دهید .

 

3- سرتان را بی حرکت و چشمانتان را به حالتی قوس دار به طرفین تکان دهید از سمتی به سمت دیگر چیزی که در این تمرین مهم است حرکات طبیعی و بدون هیچ فشاری میباشد .سعی نکنید به چشمهایتان فشار بیاورید یا به حرکات چشمانتان سرعت ببخشید ، با آرامش و نرم حرکت دهید .

 

4- به صورتی صاف بایستید ، پاهایتان را به یکدیگر بچسبایند ، نگاهتان به سمت رو به رو باشد و سعی کنید به نقطه ای دور بنگرید یکی از پاهایتان را با ملایمت از پای دیگری دور کنید و همین کار را با پای دیگر انجام دهید این کار را چند بار تکرار کنید .

 

5- هر روز سعی کنید برای مدتی تنها به یک رنگ نگاه کنید مطمئن باشید این حرکات ورزشی چشم بسیار موثر هستند. همانطور که نوسینده این کتاب دیگر نیازی به عینک ندارد .

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x