خانه » راجع به اتاق بازی اسکیپ روم ، یا اتاق فرار چه می دانید ؟
اتاق فرار اسکیپ روم
اتاق فرار اسکیپ روم
سرگرمی

راجع به اتاق بازی اسکیپ روم ، یا اتاق فرار چه می دانید ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

اتاق فرار چیست ؟

اتاق بازی اسکیپ روم که در واقع از بازی های رایانه ای ایده گرفته است به این صورت است که در آن افراد شرکت کننده در بازی در یک اتاق با زمینه ی ماجراجویانه محبوس می شوند و باید تلاش کنند قبل از تمام شدن زمان از آن اتاق فرار کنند. این بازی به صورت گروهی انجام می شود.

 

در اتاق بازی اسکیپ روم دقیقاً چه اتفاقی رخ می دهد؟

پس معرفی خلاصه از قوانین بازی، راهنما شما را به اتاق فرارتان می برد. گروه شما وارد اتاق شده و پیش از خروج راهنما و قفل شدن در ها به اتاق خو می گیرد. به محض بسته شدن در ها فیلم معرفی بازی برای شما پخش خواهد شد که زمینه ی اتاق و خط سیر داستان بازی را برای شما شرح می دهد و دستوراتی برای شروع بازی به شما گوشزد می کند.

سپس گروه شروع به تفتیش و تجسس در اتاق خواهند کرد تا با یافتن سر نخ ها و نشانه ها، معما ها و چالش های اتاق بازی اسکیپ روم را حل کرده و بتوانند فرار کنند.

 

چه کسانی به اتاق بازی اسکیپ روم می روند؟

بازی فرار برای تمام افرادی که طالب گذراندن ساعاتی خوش هستند مناسب است. خصوصاً برای کسانی که به دنبال تجربه ای جدید می گردند. شما می توانید این بازی را با گروهی از دوستان، همکاران، خانواده و … انجام دهید. بازی فرار تجربه ای عالی برای تیم سازی است. به محض بسته شدن در ها، تمام گروه باید بر روی هدف خود متمرکز شده و همکاری نمایند تا بتوانند فرار کنند. در این بازی می تواند گروه خود برای بازی های بعدی را کشف کنید.

 

اگر معما ها خیلی دشوار باشد چه باید کرد؟

اتاق بازی اسکیپ روم در واقع به صورتی طراحی شده است که معما ها سخت باشند. زیرا، اگر همه چیز خیلی ساده باشد لذت چندانی نخواهد داشت. اتاق های فرار معمولاً طوری طراحی می شوند که معماهای مختلفی را در بر بگیرند به صورتیکه مهارت ها و ظرفیت های مختلف افراد برای حل آن ها استفاده شود.

قوانین بازی کاملاً به طراحان آن بستگی دارد و در کشور ها و اتاق های بازی مختلف فرق می کنند. بعضی از طراحان این شانس را برای بازیکنان قائل می شوند که در صورت سخت بودن معما و توقف بازی بتوانند راهنمایی بگیرند.

 

آیا بازی فرار برای کودکان نیز مناسب است ؟

در واقع واقع چنین بازی هایی نیز مانند بازی های فکری و بازی های رایانه ای رده بندی سنی دارند و معما ها برای سنین 12 تا 16 سال و 16 سال به بالا طراحی می شوند. در بیشتر اتاق های فرار کودکان زیر 12 سال حتما باید باا بزرگتر خود در بازی شرکت کنند.

 

آیا در زمان بسته شدن دراتاق امکان خروج به هیچ وجه وجود ندارد؟

صد البته در صورت نیاز ضروری امکان خروج از اتاق وجود دارد. اما، باید توجه داشت که در بازی فرار زمان خیلی اهمیت دارد و فرد با خروج از اتاق زمان بازی خود را از دست می دهد. به همین دلیل بهتر است تمام کار هایتان را قبل از ورود به اتاق تنظیم کنید.

 

چه تعدادی از بازیکنان در بازی فرار هم گروه می شوند ؟

این مسأله نیز کاملاً به طراحان بازی بستگی دارد. بازی های فرار در دنیا و در کشور های مختلف شامل گروه های 2 نفری به بالا می شوند. در بعضی از کشورها حتی  بازی با گروه های 12 نفری نیز وجود دارند. در هر صورت طراحان بازی برای تعدا افراد شرکت کننده بازه ای در نظر می گیرند برای مثال اجازه می دهد یک گروه 5 تا 8 نفری در یک بازی شرکت کنند.

 

اتاق بازی اسکیپ روم در کشور ما

بازی فرار در ایران نیز دایر شده است و در شهر های بزرگ اجرا می شود. می توانید یکبار با دوستانتان یا خانواده این نوع جدید بازی هیجان انگیز اتاق بازی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x