خانه » پیشنهاد چند بازی خلاقانه به پدر و مادر ها
بازی خلاقانه
بازی خلاقانه
سرگرمی

پیشنهاد چند بازی خلاقانه به پدر و مادر ها

چند بازی خلاقانه

یکی از بهترین راه ها برای تربیت فرزندان خلاق انجام بازی خلاقانه با آن هاست. مهم است که در این بازی ها پدر و مادر نیز حضور فعال داشته باشند تا فرزندان رابطه ی عاطفی خود را نیز با پدر و مادر قوی کنند. خوشبختانه خلاقانه ترین بازی ها ساده ترین بازی ها هستند.

 

درست کردن سوپ احمقانه

با فرزند خود تصمیم بگیرید که سوپ درست کنید و اجازه بدهید مواد اولیه را او انتخاب کند. عروسک ها و اسباب بازی هایش را نیز به عنوان مهمان دعوت کنید. این بازی باعث می شود قدرت انتخاب بچه ها تقویت شود و با داستان پردازی و مکالمه با عروسک های مهمان می تواید آموزش های زیادی به بچه ها بدهید.

 

پیاده روی کنجکاوانه

با بچه ها به پیاده روی بروید و در مورد هر موضوعی که مشاهده می کنید سوال هایی بپرسید. نکته جالب این است که قد بچه ها از شما بسیار کوتاه تر است و زاویه دید متفاوتی دارند به همین دلیل جواب هایی که از ان ها می گیرید برای شما نیز جذاب خواهند بود.

محیط اطراف و به ویژه طبیعت برای بچه ها شگفت انگیز و تازه است و این بازی به آن ها یاید می دهد با توجه بیشتری به اطراف خود نگاه کنند.

 

موسیقی بنوازید

چند قابلمه و تابه متفاوت و چند قاشق به دست بگیرید و سعی کنید با بچه ها آهنگسازی کنید. این کار بخشی از مغز را فعال می کند.

 

قصه های افسانه ای برای بچه ها بگویید

افسانه ها قدرت تخیل بچه ها را بالا می برند. اگر فرزند شما به سن مناسبی رسیده است، می توانید از او بخواهید که انتهای قصه ها را خودش تمام کند. این بازی به شدت توانایی کلامی فرزندان شما را بالا می برد.

 

تماشای ابر ها

با فرزندان خود زیر آسمان آبی به تماشای ابر ها بپردازید و سعی کنید شکل هایی را از ابر ها تشخیص دهید. برای بچه ها جالب است که ببینند ابر ها همواره در حال حرکت هستند و یافتن شباهت بین ابر ها و اجسام اطراف خلاقیت بچه ها را تقویت می کند.

 

چالش برگزار کنید

با بچه ها قرار های چالشی بگذارید. مثلا چالش کشیدن نقاشی احمقانه یا … . این چالش ها باعث می شود ایده آل گرایی منفی از بچه ها گرفته شود و دست به اقدام و عمل بزنند. ضمن این که چالش ها جذابیت زیادی برای بچه ها دارند. بهتر است جمعیت افراد شرکت کننده در چالش را افزایش دهید.

 

بازی با لباس ها

بچه ها بازی لباس پوشیدن را دوست دارند. از بچه ها بخواهید لباس های خود را متفاوت ست کنند یا با همان لباس و وسایلی که دارند سعی کنند در این بازی خلاقانه شبیه پادشاه یا شخصیت دیگری شوند.

 

منبع