خانه » رنگ سال 2018 چیست
رنگ سال 2018
رنگ سال 2018
چی بپوشم ؟

رنگ سال 2018 چیست

Sending
User Review
0 (0 votes)

رنگ مد سال 

رنگ مد سال هر ساله توسط شرکت پنتون تعیین می شود. رنگ سال 2018 یا رنگ سال 97 شمسی نیز با آغاز سال میلادی 2018 از سوی این شرکت تعیین شده است.

 

در مورد شرکت پنتون

موسسه رنگ پنتون یک شرکت مشاوره است که روند رنگ های مورد علاقه در جهان را در حدود 4 تا 5 سال آینده پیش بینی می کند و رنگ سال را به شرکت های دارای برند اعلام می کند. این شرکت با برندهای جهانی همکاری می کند تا از قدرت روانشناسی و احساسات رنگ ها در جهت بهبود طراحی ها به عنوان یک دارایی راهبردی استفاده شود. زیرا رنگ اولین پارامتری است که توسط مشتری دیده می شود.

رنگ ها می توانند معانی خاصی را منتقل کنند و طراحان و صاحبان برند ها برای اثر گذاری از آن ها استفاده ی هدفمند می کنند. انتخاب رنگ سال جهت دهی راهبردی برای تمام روند ها و طراحی ها در دنیاست که در سال یکبار از سوی شرکت پنتون همزمان با آغاز سال میلادی جدید انجام می شود.

 

رنگ سال 2018 یا 97

رنگ مد سال 97 بنفش انتخاب شده است. رنگ بنفش پیچیده است و حس تفکر القا می کند. رنگ بنفش حاکی از اسرار کیهانی است. حس اکتشاف آینده ی پیش رو، کشف آینده ی فراتر از آنچه هم اکنون در آن هستیم.

بنفش مدت های مدیدی نماد مبارزه با جبر فرهنگی، عدم انطباق و درخشندگی هنری بوده است. از نظر تاریخی، رنگ بنفش متصل به حالت عرفانی و معنوی بوده است. این رنگ اغلب با ذهن آگاهی همراه است و برای کسانی که به دنبال کناره گرفتن از دنیای بیش از حد تصنعی امروز هستند مناسب است. استفاده از بنفش در فضاهای مراقبه و مراکز گرد هم آیی الهام بخش ارتباطات و انرژی دهنده است.

رنگ بنفش
رنگ بنفش

 

رنگ مد سال های گذشته

شرکت پنتون از سال 2000 اقدام به تعیین رنگی برای هر سال نموده است. برای مثال رنگ عنابی برای سال 2015 و دو رنگ صورتی و آبی ملایم توأمان برای سال 2016 و رنگ سبز با مایه زرد برای سال 2017 انتخاب شده بودند.

هر ساله مردم بسیاری در تمام دنیا لباس ها و وسابل دیگر خود را به رنگ سال خریداری می کنند و به این شیوه خود را با مد روز یا مد سال هماهنگ می کنند. تولید کنندگان نیز تولیدات خود را با این رنگ هماهنگ می کنند.

شرکت پنتون با توجه به سلیقه ی مصرف کنندگان رنگ هرسال را انتخاب می کند. آن ها عقیده دارند که رنگ های مد از نظر روانشناسی اهمیت دارند و می توانند علاوه بر پوشش بر تمام اتفاقاتی که در دنیا می افتد نیز اثر بگذارند.

رنگ های بژ ، خاکستری، خاکی، قهوه ای، صورتی ،بنفش، قرمز، سبز، آبی، مشکی، سفید، آبی فیروزه ای نیز رنگ سال 2018 برای زمستان 2018 هستند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x