خانه » آموزش طرز تهیه شیرینی نخودچی با کره
طرز تهیه شیرینی نخودچی با کره
طرز تهیه شیرینی نخودچی با کره
غذا و نوشیدنی

آموزش طرز تهیه شیرینی نخودچی با کره

طرز تهیه شیرینی نخودچی با کره

دستوری که در این نوشته ارائه شده است یکی از دستورات اصیل طرز تهیه شیرینی نخودچی با کره است. در این دستور آرد، روغن و شکر سفید استفاده نشده است. به دلیل وجود نخود این شیرینی رژیمی، بدون غلات، بدون گلوتن و سرشار از پروتئین است. برای درست کردن این شیرینی از آرد نخودچی استفاده نمی شود.

دقت کنید برای درست کردن دو برابر شیرینی نخودچی مواد را دو برابر نکنید بلکه در دو مرحله مواد را آماده کنید تا وسایل و ابزار شما آسیب نبیند.

 

مواد لازم برای تهیه شیرینی نخودچی

یک و یک چهارم فنجان نخود کنسرو که آب کشیده شده باشد و خشک شده باشد

دو قاشق چای خوری عصاره وانیل

نصف فنجان و دو قاشق غذا خوری (جمعا! 165 گرم) کره بادام زمینی که به دمای اتاق رسیده باشد

یک چهارم فنجان (80 گرم) عسل

یک قاشق چای خوری بیکینگ پودر

کمی نمک

یک دوم فنجان (90 گرم) چیپس شکلات

 

روش تهیه شیرینی نخودچی

ابتدا فر را تا دمای 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سلسیوس (سانتیگراد) گرم کنید. تمام مواد ذکر شده را به جز چیپس شکلاتی در غذا ساز ریخته و با همدیگر کاملاً مخلوط کنید تا نرم و یکدست شوند. اگر از مواد به دیواره ی ظرف غذا ساز چسبیده است آن را به سمت مرکز هدایت کنید و مخلوط کنید. یکدست شدن مواد در این مرحله مستقیماً بر کیفیت شیرینی نخودچی شما تاثیر خواهد داشت.

در آخر چیپس های شکلاتی را به مخلوط مواد اضافه کنید و کمی با قاشق آن ها را با مواد دیگر مخلوط کنید. مخلوط مواد اولیه در این مرحله غلیظ و چسبنده است.

با دست خیس گلوله هایی از خمیر را درست کنید و روی کاغذ روغنی قرار دهید. ترجیحاً قطر گلوله های شیرینی از 3 یا 4 سانتی متر بیش تر نشود. اگر تمایل دارید شیرینی های شما شکل بهتری پیدا کنند روی شیرینی ها را کمی با دست فشار دهید تا تخت شود. البته دقت کنید این شیرینی هنگام پخت خیلی پف نمی کند.

شیرینی ها در فری که از قبل گرم کرده اید به مدت 10 دقیقه بپزید. پس از پخت شیرینی ها هنگام خروج از فر همچنان نرم خواهند بود. این شیرینی مانند شیرینی های خشک دیگر ترد و شکننده نمی شود.

برای نگهداری از این شیرینی نیاز نیست ان را در یخچال قرار دهید و می توانید این شیرینی را در ظرف در بسته در دمای اتاق تا یک هفته می توانید نگهداری کنید.

 

نکات

مقدار نخود مورد استفاده 220 گرم کنسرو نخود بدون آب است.

استفاده از کره بادام زمینی طبیعی توصیه می شود زیرا کره بادام زمینی صنعتی شیرینی های شما را روغنی می کند.

این روش طرز تهیه شیرینی نخودچی با کره را امتحان کنید. حتماً از طعم آن لذت خواهید برد.

 

منبع