خانه » روش نگهداری و پرورش گل کاغذی
نگهداری و پرورش گل کاغذی
نگهداری و پرورش گل کاغذی
باغبانی

روش نگهداری و پرورش گل کاغذی

نگهداری و پرورش گل کاغذی

نکاتی درباره نگهداری و پرورش گل کاغذی یا همان بوگین‌ ویلیا را با شما به اشتراک می گذاریم:

گل کاغذی بسیار گل شکوفا می کند؛ طوری که گویا دستگاه تولید گل است.

اگر در آب و هوای معتدل زندگی می کنید و گیاهی می خواهید که ظرف مدت تقریباً یک سال گل بدهد، گل کاغذی را به شما پیشنهاد می کنیم. بسته به نوع آن، این گیاه را می توان کنار پیاده رو، در مقابل ساختمان یا حصار، درگلدان، به عنوان پرچین یا کف پوش زمین، به شکل درخت و به عنوان بونسای پرورش داد.

بسته به گونه آن ، گل کاغذی در گرما و آفتاب کامل که عاشق آن است، به سرعت رشد می کند.

 

قرار گرفتن در معرض آفتاب

گل کاغذی حداقل 6 ساعت کامل آفتاب در روز احتیاج دارد تا خوب رشد کند و گل های زیبا بدهد. این گیاه گرما را نیز دوست دارد. بدون نورخورشید کافی، گل های آن به اندازه کافی رنگ نمی گیرند. در صورت نبودن آفتاب، قرار گرفتن درکنار یک دیوار گرم هم کمک خواهد کرد.

 

میزان مقاوت

این گیاه مایل نیست در دمای زیر 30 درجه فارنهایت باشد. گل کاغذی های قدیمی تر می توانند در برابر سرما بسیار بهتر از تازه کاشته شده ها مقاومت کنند. بسیاری از گونه های گل کاغذی بخشی از یا تمام برگ های خود را در شرایط آب و هوایی با زمستان های سخت از دست می دهند. به یاد داشته باشید که این گیاه عاشق خورشید و گرما است!

 

 

مقدار آب

گل کاغذی وقتی خوب مسقر و سرپا شد، نسبت به تحمل به خشکی بسیار مقاوم است. ترجیحا بهتر است هر 3-4 هفته یک بار، آبیاری زیاد وعمیق داشته باشد تا اینکه هر روز مقدار کمی آب دریافت کند.

حتما  به طورمرتب گیاه را آبیاری کنید. اما بیش از حد آب ندهید که باعث شکاف در گیاه می شود و همچنین باعث می شود گیاه رشد کند اما گل های کمتری شکوفا کند. خاک باید به خوبی زهکشی شود که به جلوگیری از پوسیدگی ریشه کمک کند.

 

کود

می توان به گل کاغذی، چه هنگام کاشت و چه در نگهداری کود نداد و در عوض آنها را با دوز مناسبی از کمپوست، هر سال یا هر دو سال یکبار در اواخر زمستان یا اوایل بهار تغذیه کرد.

اگر احساس می کنید نیاز به کوددهی برای تقویت آن در شکوفه دادن وجود دارد حتماً طبق دستورالعمل های آموزش باغبانی و فقط  یک بار یک یا دو بار در سال باشد.

 

آفات

شته ها می توانند آفت رشد گل های کاغذی در اوایل بهار باشند. می توان با فشار ملایم آب آنها را دفع کرد. اما زنبورهای عسل را دفع نکنید زیرا زود حرکت می کنند و گرده افشان های ارزشمندی هستند.

 

پیوند

گل های کاغذی دوست ندارند ریشه هایشان دستکاری شود. هرگز آن را توصیه نمی کنم. بهتر است بجای پیوند، یک گیاه جدید بخرید و اگر پیوند زدن را امتحان کردید، تا حد امکان مراقب باشید ریشه آسیب نبیند.

با نگهداری و پرورش گل کاغذی در منزل، هر4 فصل سال بهار می شود.

 

منبع