خانه » آموزش طرز تهیه کیک براونی
طرز تهیه کیک براونی
طرز تهیه کیک براونی
غذا و نوشیدنی

آموزش طرز تهیه کیک براونی

طرز تهیه کیک براونی

در این نوشته طرز تهیه کیک براونی ارائه شده است. این کیک خوشمزه خانگی طعم و بافت فوق العاده ای دارد. گاناش شکلاتی نیمه شیرین روی آن نیز طرفداران زیادی دارد. برای درست کردن یک کیک براونی می توانید از بسته های پودر کیک ساده و شکلاتی آماده نیز استفاده کنید تا دردسر کمتری برای آماده سازی کیک داشته باشید.
اما در این نوشته ما نحوه کامل درست کردن براونی شکلاتی را از مواد اولیه توضیح خواهیم داد:

 

مواد اولیه برای کیک براونی

یک فنجان + دو قاشق غذا خوری کره

85 گرم شکلات تلخ

نصف فنجان + یک قاشق غذا خوری پودر کاکائو

دو نیم فنجان شکر دانه ریز

سه عدد تخم مرغ بزرگ به دمای اتاق رسیده

یک قاشق غذا خوری وانیل

یک و نیم فنجان آرد حاوی بیکینگ پودر

نصف قاشق چای خوری نمک

مواد اولیه برای گاناش روی کیک

یک فنجان خامه سنگین

340 گرم شکلات کم شیرین

 

روش تهیه کیک براونی

ابتدا فر را تا دمای 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سلسیوس (سانتیگراد) گرم کنید. قالب کیک مورد نظر خود را نیز با روغن چرب کنید.

در ماکرو فر یا به صورت بن ماری کره و شکلات را ذوب کنید. گاهی این مخلوط را روی حرارت هم بزنید. پس از برداشتن این مخلوط از روی گاز پودر کاکائو را به آن اضافه کنید. سپس شکر را افزوده و تخم مرغ ها را به ترتیب در آن بشکنید و در نهایت وانیل را اضافه کنید. پس از اینکه این مواد خوب با هم مخلوط شدند، مخلوط آرد و نمک را به تدریج به آن اضافه کنید تا خمیر کیک براونی آماده شود

این خمیر را در قالب چرب شده بریزید و به مدت 20 تا 25 دقیقه در فر بپزید. پس از خروج از فر اجازه بدهید 5 دقیقه خنک شود و سپس آن را از قالب جدا کنید.

 

تهیه گاناش

خامه را روی حرارت ملایم به جوش بیاورید. یا دو دقیقه در مایکرو فر قرار دهید. سپس شکلات را آهسته در خامه ریخته و اجازه بدهید 5 دقیقه روی حرارت باقی بماند. خامه و شکلات را هم بزنید تا جایی که ظاهری براق و یک دست پیدا کند.

پس از این که کیک خارج شده از قالب به اندازه کافی خنک شد، گاناش را روی کیک بریزید تا به آن نفوذ کند.

 

نکات

پس از آماده شدن کیک را چند ساعت در یخچال نگهداری کنید سپس سرو کنید. گاناش روی کیک سرد قوام دارد و کیک نیز در حین برش زدن خرد نمی شود.

وقتی گاناش روی کیک سرد می ریزید می توانید در نحوه ریختن ان خلاقیت به خرج بدهید و ظاهر زیبایی از شره کردن گاناش روی کیک بسازید.

امیدواریم کیک خود را با این روش طرز تهیه کیک براونی را درست کنید و از آن لذت ببرید.

 

منبع