خانه » چگونه نفس عمیق کشیدن باعث آرامش خاطر ما می گردد
چگونه نفس عمیق کشیدن باعث آرامش خاطر ما می گردد
چگونه نفس عمیق کشیدن باعث آرامش خاطر ما می گردد
بهداشت و سلامت

چگونه نفس عمیق کشیدن باعث آرامش خاطر ما می گردد

Sending
User Review
0 (0 votes)

آزمایش بر رشته های عصبی مغز موش ها

محققان بر مبنای این فرضیه آزمایشات خود را ادامه دادند ، که بدون این رشته‌ها، تنفس کردن در موش‌ها به احتمال زیاد یا به سرفه کردن یا پراکندن بزاق دهانشان منتهی خواهد شد.اما پس از آزمایش ؛ هیچ تغییری در الگوی اولیه تنفس موش‌ها صورت نگرفت و در نتیجه این فرضیه مردود شد . اما اندکی بعد با پدیده جالبی مواجه شدند ؛آنان متوجه علائم عجیبی در موش‌ها شدند برخلاف موش هایی که در قفس بودند و با بو کشیدن پیرامون خود را کشف می کردند، این موش‌ها آرامش بیشتری داشتند و زمان بیشتری را برای ریلکس کردن خودشان صرف می‌کردند و نسبت به قبل نیز آرام تر نفس می کشیدند .

البته این نکته قابل ذکر است که این آزمایش بر  موش‌ها انجام شده و هیچ قطعیتی وجود ندارد که اگر آن را بر روی مغز انسان انجام دهند همین نتایج را داشته باشد یا خیر .و ناگفته نماند این موضوع به قطعیت به نتیجه نرسیده  . درهرحال محققین امیدوارند که ارتباطی بین تنفس و احساسات گوناگون رشته های مغزی انسان ها پیدا می کنند تا بتوانند باعث کاهش استرس و اضطراب افراد شوند .

فواید تنفس عمیق کشیدن

تنفس عمیق باعث رد و بدل اکسیژن بیشتری در این رشته میشود و اندورفین ها در بدنتان آزاد شده و احساس فوق العاده ای به شما خواهد داد . همین عامل به آرامش بیشتر کمک میکند، اجازه دهید تا رشته های مغزی وظیفه خودشان را به طور طبیعی انجام دهند .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x