خانه » نمونه های قفس گل تزیینی برای باغ
قفس گل تزیینی
قفس گل تزیینی
چی بپوشم ؟

نمونه های قفس گل تزیینی برای باغ

Sending
User Review
0 (0 votes)

قفس گل تزیینی

قفس تنها برای نگهداری پرنده نیست. استفاده از قفس گل تزیینی در باغ ها زیبایی خاصی به فضا می بخشد. این روز ها مردم دست به ابتکارات جدیدی برای کاشت گل و گیاه می زنند. از قفس های گل برای کاشت گیاهان آپارتمانی نیز می توانید استفاده کنید.

همانطور که در عکس های این نوشته می بینید، از انواع قفس های پرنده با هر اندازه ای می توانید برای کاشت گل های مختلف استفاده کنید. جذاب ترین مدل، قفس های پایه دار یا قفس های آویزان از درخت هستند. اینکه به جای یک پرنده ی بی نوا، گل و گیاه در قفس ببینیم، مایه ی آرامش روانی می شود.

قفس گل طبیعی
قفس گل طبیعی

مدل قفس

برای کاشت گل ها و گیاهان از هر مدل قفسی با هر اندازه ای استفاده می شود. برخی از قفس ها دارای دری هستند که از بالا باز می شود. این مدل از قفس ها برای کاشت گل و گیاه گزینه ی مناسب تر و راحت تری هستند. زیرا در های کوچکی که در کنار بدنه ی قفس قرار دارد، امکان حرکت شما برای کاشتن را محدود می کند.

قفس هایی که دارای نرده های با فاصله از هم هستند و برای پرندگان بزرگ استفاده می شوند، برای کاشت گل و گیاه مناسب هستند. گل های زیبای گیاهان گل دار می تواند از بین میله های قفس بیرون بزند و زیبایی منحصر به فردی را ایجاد کند.

قفس گل آویزان از درخت
قفس گل آویزان از درخت

خاک قفس

باید در قفس زیره ای قرار دهید که خاک در کف قفس بماند و مانند گلدان ها دقت کنید که زهکشی مناسبی داشته باشد و راه خروج آب در آن تعبیه شود. در قسمت پایینی قفس ها نیاز است نمای غیر جذاب خاک را به نحوی بپوشانید. برای این کار می توانید از پوشال و یا حتی دیواره های طلقی استفاده کنید. برخی از قفس ها دارای نواری در قسمت پایین هستند که کار شما را برای استتار راحت تر می کنند.

در مواردی هم می توانید رئی خاک را با سنگ ریزه تزیین کنید تا پوشاننده ی خاک باشد و در عین حال مانع آبیاری نشود.

قفس گل برای تزیین باغ
قفس گل برای تزیین باغ

تزیین قفس با گل مصنوعی

جالب است که می توان قفس ها را حتی با گل های زیبای مصنوعی تزیین کرد و از زیبایی دائمی آن استفاده کرد. برای تزیین قفس با گل های مصنوعی، ترجیح با قفس های به رنگ سفید است. زیرا در قفس های سفید، گل های رنگی نمای جذاب تری دارند. اما در فضای باز باغ ممکن است قفس های سفید دچار کثیفی و زدگی شوند که خیلی قشنگ نیست.

قفسی از گل تزیینی
قفسی از گل تزیینی
قفس بدون پرنده
قفس بدون پرنده

دست به کار شوید و یک قفس گل تزیینی برای تراس یا باغ خود درست کنید.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x