خانه » بهترین زمان تشخیص بارداری و بهترین زمان آزمایش خون بارداری چه موقع است ؟
بهترین زمان تشخیص بارداری
بهترین زمان تشخیص بارداری
فرزند و والدین

بهترین زمان تشخیص بارداری و بهترین زمان آزمایش خون بارداری چه موقع است ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

بهترین زمان تشخیص بارداری و بهترین زمان آزمایش خون بارداری

برای بسیاری از زنان اولین تست تشخیصی بارداری استرس آور است و دانستن بهترین زمان تشخیص بارداری و بهترین زمان آزمایش خون بارداری می تواند کمک کند تا از این اضطراب و تنش کمی کاسته شود. گاهی استرس برای این است که قصد بارداری دارند و گاهی به دلیل عدم تمایل به بارداری دچار تنش می شوند.

برای آن دسته از خانم هایی که انتظار بارداری را می کشند، جای سوال است که چه زمانی می توانند از تست حاملگی استفاده کنند. اگر تست بارداری زود تر از زمان مناسب گرفته شود، می تواند به اشتباه بارداری را منفی نشان دهد.

 

بهترین زمان در دوره ی قاعدگی

بهترین زمان برای تست ادرار درست پس از گذشت تاریخ آغاز دوران پریود است. انتخاب این زمان به شما کمک می کند جواب اشتباه نگیرید. اگر دوران قاعدگی نا منظم باشد باید به اندازه ی زمان طولانی ترین دوره صبر کرد و سپس تست گرفت.

البته طبق آمار های سازمان غذا و دارو 10 تا 20 درصد از زنان حتی در این زمان گفته شده نیز پاسخ مثبت بارداری را نمی بینند، درحالیکه باردار هستند. پس می توان گفت تست ادرار برای تشخیص بارداری 80% جوابگوست و اگر از آن جواب منفی دریافت کردید، امید خود را از دست ندهید.

 

بهترین زمان از روز

حتی زمانی از روز که شما تست بارداری می گیرید اهمیت دارد. اگر تست بارداری را صبح زود بگیرید جواب دقیق تری دریافت خواهید کرد. چون تست های خانگی میزان هورمون بارداری در ادرار را اندازه می گیرند و صبح ها ادرار غلظت بیشتری دارد.

 

زمان انجام آزمایش خون بارداری 

آزمایش خون بارداری معمولاً از سوی پزشک تجویز می شود. البته با مراجعه به آزمایشگاه به درخواست بیمار نیز چنین آزمایشی گرفته می شود.

آزمایش خون بارداری دو نوع است. در یک نوع از آزمایش حداقل میزان هورمون بارداری سنجیده می شود و پاسخ آزمایش را با توجه به آن اعلام می کنند. در نوع دیگر میزان دقیق هورمون سنجیده می شود. نوع دوم آزمایش خون را با فواصل زمانی مشخص تکرار می کنند تا میزان تغییرات هورمون بارداری در بدن را بسنجند. این نوع آزمایش زمانی سابقه ی سقط یا مشکلات باروری وجود داشته باشد از سوی پزشک تجویز می شود.

 

آزمایش خون و تشخیص زود تر

آزمایش خون بارداری لزوماً زود تر از تست حاملگی خانگی، بارداری را مشخص نمی کند. حتی ممکن است با وجود مثبت بودن تست خانگی، جواب آزمایش خون منفی باشد! اگر با قطع پریود و منفی بودن تست خانگی مواجه باشید، می توانید برای تأیید بارداری از آزمایش خون کمک بگیرید.

بهترین زمان تشخیص بارداری در خانه در روز عقب افتادن پریود و بهترین زمان آزمایش خون بارداری پس از انجام تست خانگی است.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کولر بانه
کولر بانه
5 سال قبل

سلام.وبسایت جامعی دارید.ممنون

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x