خانه » بهترین زمان لقاح برای بارداری چه زمانی است ؟
بهترین زمان لقاح برای بارداری
بهترین زمان لقاح برای بارداری
فرزند و والدین

بهترین زمان لقاح برای بارداری چه زمانی است ؟

Sending
User Review
1 (1 vote)

بهترین زمان لقاح برای بارداری

در این نوشته بهترین زمان لقاح برای بارداری از نظر علمی و از نظر شرعی را خواهید خواند. توجه به زمان تخمک گذاری و هم چنین شرایط زمانی و مکانی که در دستورات دینی توصیه شده اند همراه با هم در انتخاب بهترین زمان به والدین کمک می کند.

 

چرخه تخمک گذاری

بیشترین احتمال بارداری شدن در روز چهاردهم چرخه تخمک گذاری است (اگر چرخه 28 روزه باشد).  یک تخمک معمولاً بین 12 تا 24 ساعت پس از آزاد شدن زندگی می کند. در این زمان باید اسپرم برای لقاح به تخمک برسد. البته اسپرم می تواند تا 7 روز در بدن زن زندگی کند و این یعنی برای بارداری شدن نیازی به برقراری رابطه جنسی مکرر نیست.

 

هورمون های بارداری

هورمون ها همراه خون در بدن گردش می کنند و حاوی پیام های دستوری برای اداره بدن هستند. هورمون های زنانه که شامل استروژن و پروژسترون است چرخه تخمک گذاری را کنترل می کنند. به محض انجام لقاح سطح هورمون ها در خون بالا می رود و گردش خون به سمت رحم و سینه ها بیشتر می شود. تغییرات هورمونی پس از لقاح بر احساس و شرایط مادر تاثیر زیادی خواهند گذاشت.

 

جنسیت

در صورتی که در زمان لقاح اسپرم حاوی کروموزوم Y مردانه به تخمک برسد جنسیت جنین پسر می شود و اگر اسپرمی که به تخمک می رسد حاوی کروموزوم X زنانه باشد جنسیت دختر می شود.

 

جدول تعیین زمان لقاح بر اساس سن مادر به منظور داشتن فرزند دختر یا پسر

در دو تصویر زیر جدول تعیین زمان لقاح بر اساس سن مادر (18 تا 45 سال) را می بینید که بر اساس تقویم چینی ذکر شده است و احتمالاً بیشتر جنبه سرگرمی دارد.

بهترین زمان لقاح بر اساس سن مادر
بهترین زمان لقاح بر اساس سن مادر
جدول تعیین زمان لقاح بر اساس سن مادر
جدول تعیین زمان لقاح بر اساس سن مادر

در این جدول تعیین زمان لقاح بر اساس سن مادر رنگ صورتی نشانه دختر و رنگ آبی نشانه پسر است.

 

نکات مهم شرع در مورد اقدام برای بارداری

شرایط جسمی و روحی مادر و پدر چه در زمان انعقاد نطفه ،چه در زمان قبل از ان و چه در دوران بارداری اهمیت زیادی دارد.

تغذیه ی مادر باید مقوی باشد و نکته ی مهم تر از ان باید حلال باشد. مادر و پدر باید برای داشتن فرزند صالح دعا کنند و در زمان لقاح با وضو باشند. زمان هایی نیز وجود دارند که طبق تقویم قمری لقاح در آن زمان منع شده است و می تواند موجب بیماری هایی مثل صرع و غیره در فرزند شود که قابل درمان نیستند و لازم است والدین به اوقات ماه قمری توجه کنند و از طرفی زمان هایی توصیه شده است.

پدر و مادر باید برای بچه دار شدن برنامه داشته باشند و به بهترین زمان لقاح برای بارداری توجه کنند.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x