خانه » طرز تهیه بیسکویت ساده خانگی سیب و کارامل
طرز تهیه بیسکویت ساده خانگی
طرز تهیه بیسکویت ساده خانگی
غذا و نوشیدنی

طرز تهیه بیسکویت ساده خانگی سیب و کارامل

Sending
User Review
0 (0 votes)

طرز تهیه بیسکویت ساده خانگی

در این نوشته طرز تهیه بیسکویت ساده خانگی با آب سیب و کارامل آموزش داده می شود.

 

مواد لازم برای تهیه بیسکویت سیب و کارامل

یک فنجان کره نرم شده

سه چهارم فنجان شکر دانه ریز

یک چهارم فنجان شکر قهوه ای

نصف قاشق چای خوری نمک

200 گرم آب سیب

دو عدد تخم مرغ بزرگ

یک قاشق چای خوری عصاره وانیل

یک قاشق چای خوری جوش شیرین

نصف قاشق چای خوری بیکینگ پودر

یک قاشق چای خوری پودر دارچین

سه فنجان آرد همه منظوره

400 گرم کارامل نرم

 

روش تهیه بیسکویت سیب و کارامل

در یک ظرف با اندازه متوسط، آرد، بیکینگ پودر، جوش شیرین، نمک و دارچین را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید. با استفاده از همزن برقی کره، شکر سفید، شکر قهوه ای  و آب سیب را روی هم اضافه کرده و هم بزنید تا نرم شود. این کار سه دقیقه طول می کشد.

سپس تخم مرغ ها را یکی یکی به مخلوط کره اضافه کنید و هم بزنید. سپس مخلوط آرد را کم کم و در سه مرحله به این مواد اضافه کنید. در این مرحله سرعت همزن باید روی کم تنظیم شود.

برای اینکه بیسکویت های شما به راحتی شکل بگیرند می توانید یک ساعت آن را در یخچال قرار دهید. زمانی که تصمیم به پخت گرفتید کارامل را نیز آماده کنید.

 

پخت بیسکویت سیب و کارامل

فر را از قبل تا دمای 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سلسیوس (سانتیگراد) گرم کنید. سینی پخت را آماده کنید. می توانید کف آن را کاغذ روغنی پهن کنید.

یک و نیم قاشق از خمیر را به شکل گلوله ای در بیاورید. دقت کنید خمیر را کمتر از این مقدار بر ندارید. اگر بیشتر باشد موردی ندارد. گلوله های خمیر را در کف دست خود کمی تخت کنید کمی کارامل وسط آن قرار داده و خمیر را از روی آن به هم برسانید تا در وسط بیسکویت حبس شود. بیسکویت ها را به فاصله 4 سانتیمتری از هم روی سینی پخت بچینید.

این بیسکویت ها به 12 تا 14 دقیقه زمان برای پخت نیاز دارند. زمانی پخت کامل شده است که حاشیه بیسکویت ها شروع به طلایی شدن کند. در این زمان باید از فر خارج شوند.

زمانی که بیسکویت ها آماده شدندکاغذ روغنی را به آرامی از روی سینی بلند کنید. اجازه بدهید 10 دقیقه بیسکویت ها روی کاغذ روغنی خنک شوند. زمانی که بیسکویت ها خود را گرفتند ولی همچنان گرمایی در آن ها وجود داشت، به دقت آن ها را از کاغذ روغنی جدا کنید. اگر به بیسکویت ها اجازه ندهید خنک شوند، مقداری از آن به کاغذ روغنی می چسبد و جدا می شود و بیسکویت ها شکل خوبی پیدا نمی کنند.

امیدواریم که این طرز تهیه بیسکویت ساده خانگی کاراملی را پسندیده باشید.

 

منبع