خانه » ساعت مدرن بدون عقربه – زمان پنهان
چی بپوشم ؟

ساعت مدرن بدون عقربه – زمان پنهان

Sending
User Review
0 (0 votes)

ساعت مدرن بدون عقربه – زمان پنهان

در سال 2014 شرکت تولیدات ساعت Anicorn Watches  اولین سری از ساعت های منحصر به فرد خود را عرضه نمود. محصولات اخیر این کمپانی را با اسم زمان سه گانه می شناسیم , سه سری از تولیدات آن ها که از کلکسیون های محبوب مدل های Series 000 و  Series K452 آغاز می گردد و اکنون به سومین سری یعنی زمان پنهان می رسیم و به این گونه این سه گانگی تکمیل می شود.

سبک مینیمالیسم با سادگی و اختصاری که در محوریت خود داراست در گوشه و کنار زندگی ریشه گسترانده و زیبایی و خاص بودنی را با نگاه تازه ای به محیط اطراف بخشیده است ,این بار با نزدیک شدن به مبحث زمان خودنمایی کرده ,سری زمان پنهان ,ساعت هایی مینیمال که توسط طراح Jiwoong Jung ایده پردازی و به اجرا در آمده و وارد بازار شده است.

از لحاظ ساختاری زمان پنهان همانند دیگر ساعت ها می باشد ,یک صفحه گرد دایره ای شکل همراه با بندی ساده که در سه ترکیب رنگی وارد بازار ساعت گشته است و به جای نامگذاری کدوار از واژگان جذابی برای نام رنگ ها استفاده کرده اند که عبارتند از ؛ سیاهی دل شب , طلای رز و قهوه , سپید مثل برف .

 

چه چیزی موجب تفاوت این ساعت با ساعت های دیگر می شود؟

مساله ای که این ساعت مدرن را از دیگر ساعت ها خاص و مجزا می کند مربوط به عقربه های آن می شود. در ازای داشتن دو عقربه ی کوچک و بزرگ درست مثل بقیه ساعت ها ,این ساعت – زمان پنهان- از صفحه UV چاپ شده ای متشکل شده که زمان را به صورت سایه روشنی (اصطلاح هنری آن گرادیِنت) نشان می دهد. رنگ ها بر سطح صفحه با توجه به زمان مورد نظر حرکت می کنند.

از آنجایی که اعداد به رنگ سفید هستند وجود این سایه روشن در پشت آنان ,زمان را به خوبی قابل رویت می کند و همین طور که زمان می گذرد و به اعداد(ساعات جدیدتر) می رسد رنگ پست زمینه تیره تر خواهد بود و زمان گذشته رنگی روشن تر و محوتر خواهد داشت.

همین نوع نمایش عقربه ها و رنگ آمیزی این ایده را در سر طراحان پروراند تا نام این سری از تولیدات خود را زمان پنهان بگذارند , بدون عقربه ها زمان بر همه مخفی خواهد بود.

 

ایده چنین رنگ آمیزی صفحه ای از کجا برخاسته است؟

Jiwoong Jung مفهوم کلی چگونگی طراحی این ساعت را از طبیعت الهام گرفته و به شرحی که خود در این باره داده است , می پردازیم :

” در حین اتود زدن ساعت بودم که با دقایقی تامل به این فکر افتادم ؛ که چطور کائنات و طبیعت بدون نمایش دادن زمان آن را سپری می کند و بعد از این طرح ذهنی از همان موقع بود که کنجکاو شدم در حول این چنین مقوله ای که چطور می توان در طبیعت پنهان شد ,تحقیقاتی را شروع کنم , در آخر ,همین بررسی ها مرا به یک مثالی شهودی و عالی هدایت کرد ؛ آفتاب پرست.

با بررسی ها و تحقیقاتی که درباره طبیعت و چگونگی مخفی شدن داشتم , در پایان به سوی گیاهان و حیواناتی که این صفت یکی از بارزترین مشخصه های وجودی آن ها معرفی می شد سوق پیدا کردم و به صورت حیرت انگیزی با آفتاب پرست مواجه شدم ,برای خودم نیز آفتاب پرست گزینه ای هیجان انگیز به نظر می رسید.

رنگ هایی که آفتاب پرست برای حفاظت و استتار خود از آنان استفاده می کند. یک نوع مکانیزم دفاعی است که موجب بوجود آمدن خطای دید در کسانی که به آن منظره نگاه می کنند, می شود. روشی بسیار ساده و موثر برای داشتن زمان و نداشتن آن, باهم در یک جا می باشد. ”

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x