خانه » 8 درمان طبیعی برای آلرژی
بهداشت و سلامت

8 درمان طبیعی برای آلرژی

راه حل های درمان طبیعی برای آلرژی

انواع آلرژی ها مردم را وادار می کند برای کاهش علائم به استفاده از داروهای شیمیایی مضر حاوی آنتی هیستامین روی بیاورند. به همین دلیل آموختن راه های درمان طبیعی برای آلرژی برای افراد مبتلا ضروری است.

 

  1. شستشوی بینی

تأثیر شستشوی بینی با سرم شستشو یا آبنمک به طور بالینی برای بهبود سینوزیت، آلرژیهای فصلی و غیر فصلی و سایر بیماری های تنفسی ثابت شده است.

اگر از آبنمک برای شستشوی بینی استفاده می کنید، آن را از آب مقطر یا آب جوشیده ی سرد شده تهیه کنید. برای شستشوی بینی آب نمک یا سرم (که بهتر است کمی گرم باشد) را از بینی بالا کشیده و از دهان خارج کنید.

 

  1. سرکه سیب

نوشیدن یک لیوان آب حاوی یک قاشق چای خوری سرکه سیب خانگی در صبح نیز یک درمان طبیعی برای آلرژی محسوب می شود. به محض شروع علائم آلرژی می توانید از این محلول برای شستشوی بینی و سینوس مشابه روش آبنمک استفاده کنید.

 

  1. کیورستین

کیورستین ماده ای طبیعی و ضد آلرژی است که در سبزیجات، پیاز، چای سبز و مرکبات وجود دارد و باعث متعادل سازی ترشح هیستامین می شود و به طور طبیعی عوارض آلرژی را کنترل می کند.

محققان ایرانی ثابت کرده اند که کیورستین حتی برای درمان واکنش های آلرژیک به بادام زمینی که خطر مرگ در پی دارد نیز مؤثر است.

 

  1. عسل طبیعی

عسل طبیعی دارویی برای بسیاری از بیماری ها محسوب می شود. مصرف روزانه یک قاشق عسل طبیعی درمان طبیعی برای آلرژی است و استفاده از گرده گل که از محصولات دیگر زنبور عسل است برای کاهش 50 تا 70 درصدی علائم آلرژی فصلی مؤثر واقع می شود.

 

  1. گزنه

گزنه گیاهی است که مصارف دارویی زیادی برای آن در طول تاریخ و در طب سنتی ملل گوناگون تعریف شده است. از جمله فواید درمانی گزنه ، درمان مشکلات ادراری مثل عفونت، درمان پروستات خوش خیم، درمان درد مفاصل و کشیدگی ها و درمان جای گزش حشرات است. تحقیقات علمی نشان داده اند که گزنه به طور طبیعی هیستامین را کنترل می کند.  از گزنه به شکل دمنوش یا به صورت انجمادی خشک شده می توان استفاده کرد.

 

  1. روغن اکالیپتوس

مالیدن ترکیب روغن اکالیپتوس و روغن نارگیل روی قفسه سینه و پشت گوش ها و همچنین پخش کردن بخور ان در فضای خانه برای درمان آلرژی مفید است.

 

  1. روغن کندر

کندر هندی برای درمان سرطان استفاده می شود و استفاده از روغن ان در تحقیقات علمی روی موش ها نشان داده است که قدرت ایمنی بدن را بسیار بالا می برد. یکی از مهمترین راه های درمان آلرژی به صورت طبیعی تقویت سیستم ایمنی بدن است که با استفاده از روغن کندر می توان به تقویت آن کمک کرد.

 

  1. استفاده از محصولات پروبیوتیک

استفاده از محصولات لبنی پروبیوتیک سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند . تحقیقات نشان داده اند زنان بارداری که از این محصولات استفاده کرده اند شانس کمتری از ابتلا به آلرژی در بین فرزندانشان وجود داشته است.

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید