خانه » فواید ویتامین ای برای پوست چیست ؟
ویتامین ای برای پوست
ویتامین ای برای پوست
پوست ، مو و زیبایی

فواید ویتامین ای برای پوست چیست ؟

ویتامین ای برای پوست

ویتامین ای برای پوست نقش تغذیه کننده و آنتی اکسیدان را دارد و متخصصین پوست 50 سال است که از آن بهره می گیرند. ویتامین ای ویتامینی محلول در چربی است و در روغن های گیاهی و سبزیجات برگ سبز یافت می شود. هشت فرمول شیمیایی طبیعی برای ویتامین ای وجود دارد.

 

پوست و مو نیازمند ویتامین ای

رابطه کمبود ویتامین E و ریزش مو اثبات شده است. خواص آنتی اکسیدانی ویتامین ای در درمان بیماری های پوستی و جلوگیری از پیری زودرس موثر است.

 

مقابله با رادیکال های آزاد

مطالعات پژوهشی نشان می دهد خواص آنتی اکسیدانی ویتامین ای سبب مقابله با رادیکال های آزاد می شود و از آسیب رسیددن به پوست به ویژه در معرض نور خورشید محافظت می کند. ویتامین ای به نوعی نقش ضد آفتاب را برای وست ایفا می کند.

 

بهبود خشکی پوست

روغن ویتامین ای را می توان روی پوست همانند روغن نارگیل استفاده کرد. ویتامین ای می تواند به خوبی از چروک شدن و پوسته پوسته شدن لب ها جلوگیری کند.

 

کمک به درمان زخم ها

زخم هایی مانند جای جوش را می توان با ویتامین ای درمان کرد. مطالعات علمی این مساله را اثبات کرده اند.

 

کاهش چین و چروک

بسیاری از مردم به دنبال بهترین ماده ی طبیعی برای جلوگیری از چین و چروک هستند. روغن ویتامین ای به خوبی این خواسته را محقق می کند. زیرا به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی و ممانعت از خشکی، از چروک شدن پوست جلوگیری می کند.

 

تقویت رشد مو

استفاده از ویتامین به صورت موضعی برای موها نیز مفید است. به ویزه اگر افراد دارای پوست سر خشک و موهای خشکی باشند. ویتامین ای سبب افزایش گردش خون در پوست سر و تقویت موها می شود و فولیکول های مو را تقویت می کند.

 

کمک به درمان اگزما

اگزما سبب خارش و التهاب پوست می شود. پژوهش ها نشان می دهد که ویتامین ای در درمان التهابات موثر واقع می شود و هیچگونه عوارض جانبی نیز ندارد. البته این مساله نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.

 

نحوه استفاده از ویتامین ای

شب، مناسب ترین زمان برای استفاده از ویتامین ای است. استعمال یک تا دو قطره ویتامین ای خالص برای کل صورت کافی است. برای دستیابی به ویتامین ای برای استفاده موضعی کافیست یک کپسول ویتامین ای را باز کنید.

البته برای استعمال ویتامین ای روی صورت، کرم های حاوی ویتامین ای نیز وجود دارند. روغن جوانه گندم نیز یکی از روغن های سرشار از ویتامین ای است که برای پوست و مو فواید زیادی دارد.

توصیه می شود ابتدا ویتامین ای را روی قسمت کوچکی از پوست امتحان کنید زیرا با وجود همه فواید گفته شده، ویتامین ای برای پوست ممکن است حساسیت ایجاد کند و مشکل ساز شود.

 

منبع