خانه » ورزش برای افزایش قد کودکان
ورزش برای افزایش قد
ورزش برای افزایش قد
بهداشت و سلامت سرگرمی

ورزش برای افزایش قد کودکان

ورزش برای افزایش قد در کودکان

 

ورزش برای افزایش قد یکی از مهم ترین روش هاییست که نه تنها به حفظ سلامتی فرزندتان شما کمک می کند بلکه در کنار رعایت رژیم غذایی مناسب می تواند در افزایش قد تاثیر گذار باشد. آیا تا به حال افرادی برخورده اید که از کوتاهی قد خود رنج می برند و تلاش می کنند از دارو های نا مناسب و صرفا تبلیغاتی برای افزایش قد استفاده کنند. فرزندان شما با انجام ورزش های مناسب میتوانند چنین آینده ای را تجربه نکنند. از ورزش های محبوب برای افزایش قد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

بسکتبال

ورزش بسکتبال اولین بار در سال 1891 توسط پروفسور جیمز ناسمیت که مربی بدنسازی در دانشکده مسیحی آموزش جوانان بود ابداع شد. حین این ورزش، شخص میپرد، با حداکثر سرعت می دود و بدن خود را میکشد. این حرکات ورزشی به استخوان ها و عضلات بدن کمک می کند تا رشد کنند. حرکت سریع چشم و روحیه ی کار گروهی نیز از دیگر مزایای این ورزش است.

 

شنا کردن

شنا کردن یک ورزش ایده آل است که نه تنها به افزایش قد کودکان کمک می کند بلکه در داشتن بدنی زیبا و خوش تراش نیز تاثیرگذار است. حتی برای کسانی که سن بلوغ آن ها گذشته نیز ، ورزش شنا به طور منظم می تواند تاثیر قابل توجهی در افزایش قد داشته باشد.

زمانی که شخص شنا می کند از همه عضله ها به ویژه عضلات پا ها ، بازو ها و قفسه سینه استفاده می کند. حرکت کردن، دست و پا زدن در آب به کشیده شدن و انعطاف پذیری بدن، به افزایش طول ستون فقرات، شانه ها و کشیدگی قفسه سینه کمک می کند.

 

والیبال

والیبال نیز مانند بسکتبال از ورزش های محبوب برای افزایش قد است. در این ورزش هم پرش های بلند و کشیدگی حین بازی به قد کشیدن بچه ها کمک می کند.

 

ورزش بارفیکس

استفاده از بارفیکس آسان است. شما می توانید در منزل خود یک بارفیکس نصب کنید یا فرزندانتان را تشویق کنید از بارفیکس های نصب شده در داخل پارک ها کنار دیگر وسایل ورزشی استفاده کنند. با ورزش بارفیکس، علاوه بر کشیده شدن بدن، عضلات شکم، شانه ها، و بازو نیز تقویت می شوند.

 

دویدن

شاید عجیب باشد اما دویدن از ساده ترین روش های افزایش قد است. دویدن روزانه به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت ، در تحریک غده هیپوفیز که هورمون رشد ترشح می کند، به مقدار سه تا چهار برابر حالت معمول، تاثیر گذار است. زمان مناسب برای دویدن نیز صبح زود با بعد از ظهر است. با انجام این ورزش فرزندانتان از فضای باز و زیبایی طبیعت هم لذت می برند.

 

 

بدین ترتیب، ورزش برای افزایش قد از ساده ترین و موثرترین روش هاست.

 

منبع