خانه » انتخاب رنگ مو مناسب رنگ پوست
رنگ مو مناسب رنگ پوست
رنگ مو مناسب رنگ پوست
چی بپوشم ؟

انتخاب رنگ مو مناسب رنگ پوست

رنگ مو مناسب رنگ پوست

انتخاب رنگ مو مناسب رنگ پوست در جذاب تر به نظر رسیدن شما تاثیر به سزایی دارد. ممکن است بارها خودتان و یا اطرافیانتان  برای تغییر رنگ موهای خود، رنگ مویی که مد روز محسوب می شود را انتخاب کرده باشید اما احساس کنید این رنگ در زیباتر شدن شما نه تنها نقش مثبتی نداشته بلکه رنگ قبلی موهایتان را بیشتردوست داشتید. نکته ای که به هنگام تغییر رنگ موهایتان باید درنظر داشته باشید تناسب رنگ مو با رنگ پوست شماست.

برای انتخاب رنگ مو مناسب رنگ پوست نیز بهتر است ابتدا رنگ پوست خود را درست تشخیص دهید.

 

تشخیص رنگ پوست

برای تشخیص رنگ پوست خود و اینکه آیا ته رنگ سرد یا گرم دارد بهتر است به مچ دستتان را زیر نور طبیعی خورشید نگاه کنید. اگر رگ های مچ دستتان به نظر سبز رنگ به نظر می رسند رنگ پوستتان ته مایه گرم دارد. اما اگر رگ های مچتان آبی رنگ دیده می شوند پوستتان ته مایه خنک دارد.

اگر نمی توانید به راحتی تشخیص دهید که رگ هایتان آبی یا سبز رنگ هستند، پوست شما رنگ طبیعی و ته رنگ زیتونی دارد.

اگر حس می کنید پوست شما ته رنگ زرد دارد، پس رنگ موهایی با ته رنگ گرم می تواند انتخاب مناسبی باشد. رنگ مسی یکی از همین رنگ هاست. اما اگر پوستی با ته رنگ صورتی دارید، رنگ موهایی با ته مایه سرد مانند بلوند دودی به شما می آید.

 

رنگ موی مناسب پوست های با ته رنگ گرم

رنگ های بلوند و قهوه ای با ته مایه گرم مناسب پوست های گرم هستند. اگر ته رنگ پوستتان، گرم ملایم است مانند بلوند عسلی یا رزگلد. اما اگر پوستی با ته رنگ تیره تر دارید، رنگ قهوه ای تیره تر مثلا قهوه ای شکلاتی انتخاب بهتری است. رنگ قهوه ای طلایی روشن با کرم قهوه ای بلوطی از دیگر رنگ هاییست که به افراد با رنگ پوست ته رنگ گرم کمک می کند زیباتر به نظر برسند.

 

رنگ موی مناسب پوست های با ته رنگ خنک

رنگ موهایی با ته مایه بلوند دودی فوق العاده روشن، پلاتینی روشن، بلوند سفید و قهوه ای دودی رنگ هایی ایده آل برای پوست هایی با ته رنگ خنک هست. صاحبین این رنگ مو می توانند از رنگ هایی با ته مایه گرم ملایم مانند بلوند طلایی، بلوند شامپاین و قهوه ای فندقی نیز استفاده کنند.

 

با ابن حال اگر تمایل دارید از رنگ موهایی استفاده کنید که با رنگ پوست شما خیلی تناسب ندارد می توانید از تکنیک های جدید و زیبای آمبره، سامبره و بالیاژ استفاده کنید. بدین ترتیب نه تنها رنگ موهایتان از رنگ مورد علاقه خود فاصله نگرفته بلکه رنگ مو مناسب رنگ پوست خودتان را نیز انتخاب کرده اید.

 

منبع